Business Card Reader – świetne rozwiązanie nie tylko dla bieznesmenów

Czy zdarza Ci się często dostawać wizytówki od swoich klientów biznesowych bądź przyjaciół, a do tego nie lubisz własnoręcznie „wklepywać” do swojego urządzenia otrzymanych danych? Jeżeli tak, to na pewno zainteresuje Cię aplikacja Business Card Reader, która została stworzona, by przechwytywać informacje zamieszczone na wizytówkach.

Każdy z nas miał już kiedyś z pewnością do czynienia  z wizytówką jakiejś osoby, czy to księgowej, czy prawnika. Zapisanie danych z pojedynczego kawałka papieru do telefonu z pewnością nie sprawia nam kłopotu, jeśli wizytówki rzadko goszczą w naszych rękach. Warto zdać sobie jednak sprawę, że niektórzy każdego dnia otrzymują kilka lub nawet  kilkadziesiąt wizytówek i dla takich osób wpisanie wszystkich otrzymanych telefonów do książki telefonicznej mogło by zająć sporo czasu, a przecież w dzisiejszych czasach stara się zaoszczędzić go jak najwięcej. To właśnie dla osób należących do tej drugiej grupy przygotowano Business Card Reader.

Pomysł na aplikację był prosty – stworzyć narzędzie, które będzie w stanie przechwytywać dane zamieszczone na wizytówkach i zapisywać je w naszym telefonie.

Ogólnie można przyjąć, że autorom programu udało się wykonać zaplanowane zadanie, bo Business Card Reader naprawdę dość dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem cyfr i liter na wizytówkach. Podczas naszego kilkunastominutowego testu aplikacji zauważyć można jednak było jedną podstawową wadę programu – do jego użycia jest nam potrzebne otoczenie z dużym dostępem do światła. Pobierając Business Card Reader nie możecie więc liczyć na to, że aplikacja nie będzie miała problemów z przechwyceniem danych z wizytówki w ciemnym gabinecie.

Jeśli chodzi natomiast o zalety programu, to, poza tą oczywistą, na pewno zaliczyć też trzeba możliwość wyszukania wybranej przez nas osoby w portalach społecznościowych (m.in. Facebooku i Twitterze).

Business Card Reader dostępny jest w Android Markecie i AppStore w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej. Za tę pierwszą trzeba zapłacić  trochę ponad 33 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button