Meganoid – dla miłośników platformówek, którzy nie wymagają świetnej grafiki

Ludzie dzielą się na tych, co lubią gry platformowe oraz tych, co nie darzą ich wielką sympatią. Wydaje się jednak, że większość z nas należy do tego pierwsza grona, bo w końcu to właśnie na platformówkach, takich jak chociażby Mario Bros, wiele osób się wychowywało. Jeżeli więc lubisz od czasu do czasu powrócić do lat, w których najważniejsza była rozrywka, a nie oprawa graficzna, koniecznie zainstaluj na swoim urządzeniu grę pod tytułem „Meganoid”, która skutecznie potrafi zabić czas.

Włączając „Meganoida” od razu czuje się klimat ze starych konsol do gier, co – przynajmniej dla nas – jest ogromnym plusem tej produkcji. Oprawa graficzna oraz efekty dźwiękowe w stylu retro pozwalają nam nie tylko na przyjemne spędzenie czasu przed ekranem naszego urządzenia, lecz także sprawiają, że znów możemy się poczuć jak dzieci, które po raz pierwszy miały okazję grać na jedynej na osiedlu konsoli podłączanej do telewizora.

W produkcji studia OrangePixel mamy do dyspozycji aż 300 różnego rodzaju poziomów, z których każdy jest na swój sposób wyjątkowy i zawiera inne, trudne do przejścia elementy.

Nasze zadanie z pozoru wydaje się proste, gdyż musimy naszym „pikselowym” bohaterem przejść jednie do końca planszy w jak najkrótszym czasie oraz z możliwie jak największą liczbą zebranych diamentów.

Nieskomplikowana grafika zastosowana w „Meganoidzie” nie oznacza jednak, że sama gra również należy do łatwych, o czym sami się przekonacie, gdy już ją pobierzecie i dotrzecie do nieco wyższego poziomu.

Na koniec warto napisać, że twórcy gry „Meganoid” postanowili zaoferować graczom dwa rodzaje sterowania. Pierwsze to typowe sterowanie za pomocą konsoli umieszczonej na ekranie, natomiast drugie to to, które umożliwia nam poruszanie naszym bohaterem za pomoca akcelerometru.

„Meganoid” dostępny jest za darmo w Android Market.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button