Bocce – pograj w bule na swoim smartfonie

Jeżeli na jakimś kanale sportowym widzieliście kiedyś mecz w Petanque, czyli popularne bule, lecz nie do końca rozumieliście towarzyszące tym rozgrywkom emocje, a tym bardziej same zasady, przygotowaliśmy dla Was opis androidowej wersji tej popularnej szczególnie we Francji i Wyspach Brytyjskich dyscypliny. Mamy nadzieję, że dzięki aplikacji Bocce nie tylko Wy zaczniecie grać w bule, lecz także zarazicie nimi swoich znajomych.

Z racji tego, że w naszym kraju bule nie cieszą się dużą popularnością, na samym początku musimy opisać Wam same zasady gry. Ogólnie rzecz biorąc, zadanie obu graczy w meczu polega na umieszczaniu bul jak najbliższej małej, białej kuli, która znajduje się w wyznaczonym miejscu.

Jedna rozgrywka składa się z kilku mniejszych rund. W każdej z nich gracze pozbywają się wyznaczonej liczby metalowych kul. Należy jednak przy tym pamiętać, że zawsze rzuca gracz, którego kula nie znajduje się najbliższej „świnki” (czyli tej najmniejszej kuli), a punkty na końcu danej rundy zdobywa tylko jeden gracz, czyli ten, co najlepiej umieścił swoją bulę na polu gry. Cały pojedynek wygrywa natomiast zawodnik, który zgromadził jako pierwszy 13 punktów.

No dobrze, to by było na tyle, jeśli chodzi o zasady gry w Petanque. Możemy zatem przejść teraz do omówienia głównych cech aplikacji Bocce.

Opisywana przez nas gra oferuje graczowi dwa tryby rozgrywki: Single i Multiplayer. O ile tego pierwszego nie trzeba zbytnio wyjaśniać, to odnośnie tego drugiego warto napisać, iż pozwala on na grę dwóch graczy na jednym urządzeniu. Nie można więc pograć sobie na zasadach gry sieciowej, co na pewno by się przydało.

Gdy po raz pierwszy włączyliśmy Bocce baliśmy się, że będzie w nich problem ze sterowaniem. Dość szybko okazało się jednak, że nasze obawy były nieuzasadnione. W aplikacji bowiem bule wprawia się w ruch za pomocą muśnięcia palcem po ekranie. Wprawdzie na początku możecie mieć pewne problemy z precyzją, lecz po pewnym czasie zdobędziecie wprawę i ciężko będzie z Wami wygrać, możecie nam wierzyć ;).

Jeżeli zatem macie ochotę pograć sobie w Petanque na swoim telefonie z Androidem, zapraszamy Was do odwiedzenia Google Play, skąd można zupełnie za darmo pobrać Bocce.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button