Bilkom – oficjalna aplikacja od PKP

Wiele już było aplikacji, które miały za zadanie przedstawić nam rozkład PKP. Niektóre miały swoją bazę, często aktualizowane, a inne jeszcze korzystały z interfejsu WWW, który udostępniało samo PKP. Jako, że mamy aktualnie Euro 2012, to udostępniono nam oficjalną aplikację do sprawdzania rozkładu PKP na wszystkie systemy.

Korzystając z oficjalnej aplikacji mamy całkowitą pewność, że będzie ona aktualna, a wszystkie informacje, które w niej znajdziemy będą pokrywać się z rzeczywistością. No chociaż wiemy jak wygląda to na PKP… Dobrze, nie naśmiewajmy się z PKP, bo przedstawili nam oni aplikację lepszą niż jakość oferowanych usług. (nie żeby było to trudne…)
Bez żadnego problemu sprawdzimy sobie odjazd oraz przyjazd poszczególnych pociągów, wyszukamy sobie połączenia. Mamy możliwość także zaplanowania swojej jazdy do nawet konkretnego miejsca czy też adresu POI. Te oczywiście ściągane są tak jak rozklad z Internetu.

Dzięki wbudowanej w telefon funkcji GPS i aparatu będziemy mogli sobie spokojnie zobaczyć gdzie jest najbliższa stacja kolejowa, czy inny przydatny punkt, taki jak na przykład stacja paliw. Jak widać Bilkom przydaje się nie tylko podczas jazdy pociągiem. Działa to podobnie jak w Google Sky. Co ciekawe – to działa!

Jeśli chodzi o wykonanie samej aplikacji, to trzeba przyznać, że jest ona wygodna i nie sprawia żadnych problemów. Wszystko działało tak jak powinno na każdym sprzęcie z Androidem, na którym ją testowaliśmy. Niestety w przypadku wersji na Windows Phone 7 okazało się, że jest ona po prostu.. brzydka. No ale to kwestia gustu.

Polecamy aplikację każdemu, kto często korzysta z usług polskich kolei. Trzeba przyznać, że dostarczono nam naprawdę dobrą aplikację.

Za darmo w Google Play, App Store oraz Marketplace.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button