Google ułatwi kontakt twórców aplikacji z jej użytkownikami

Czy kupiliście kiedyś grę w Google Play, lecz nie chciała ona Wam się uruchomić albo po kilku minutach jej używania po prostu pojawiał się ekran główny Waszego sprzętu, a Wy w żaden sposób nie mogliście sobie z tym problemem poradzić? Jeżeli tak, to zapewne ucieszy Was wiadomość, że Google już wkrótce da wszystkim twórcom gier możliwość odpisywania na komentarze zamieszczane pod stroną dotyczącą danej aplikacji. Pytanie tylko, czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Każdego dnia z Google Play pobiera się wiele tysięcy aplikacji. Niestety, nie wszyscy użytkownicy nowoczesnych urządzeń są już na tyle dojrzali, by korzystać ze wszystkich opcji oferowanych przez oficjalny wirtualny sklep Google’a. Przykład? System oceniania aplikacji, który powinien być rzetelnym źródłem informacji, a w ostatnim czasie stał się prawdziwym skupiskiem trolli internetowych, chcących za wszelką cenę popsuć statystyki pobrań danej produkcji.

Problem z nieuzasadnionymi, negatywnymi komentarzami stał się na tyle poważny, że Google postanowiło zainterweniować i stworzyć platformę komunikacyjną pomiędzy twórcą danej aplikacji a jej użytkownikiem. Dzięki temu każdy deweloper będzie mógł „bronić” swojej gry, w przypadku, gdy zostanie zaatakowana nieprzechylnymi opiniami.

Poza tym, tego typu rozwiązanie pozwoli nam szybciej rozwiązywać problemy z działaniem jakiejś aplikacji. Nie będziemy więc musieli już szukać jakichś e-maili do pracowników danego studia, by dowiedzieć się, czemu kupiona przez nas gra nie chce się uruchomić albo przerywa się w połowie i za nic w świecie nie chce dalej się „ruszyć”.

Oczywiście, odpowiedzi twórców będą widzieć wszyscy. Umożliwi nam to czytanie rozwiązań związanych z popularnymi problemami i pozwoli programistom zapomnieć o kilkakrotnym pisaniu e-maili z identyczną treścią.

Jak informuje portal Phandroid.com, opcja odpowiedzi dla twórców gier pojawić ma się jeszcze w czerwcu bieżącego roku. Nie pozostaje więc na nic innego, jak czekać na wdrożenie w życie nowego pomysłu Google’a i liczyć na to, że spadnie liczba ataków trolli.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button