Bloomberg – świetna aplikacja znanej telewizji biznesowej

Mimo że aplikacji polskojęzycznych o finansach i giełdzie można znaleźć w Google Play bardzo wiele, żaden z nich nie jest tak naprawdę idealnym produktem dla zainteresowanych tematyką. Na szczęście, o stworzenie naprawdę dobrego programu postarali się ludzie z amerykańskiej telewizji Bloomberg. Jeżeli zatem interesują Was tematy związane z gospodarką, a język angielski znacie co najmniej w stopniu komunikatywnym, aplikacja z tego wpisu będzie dla Was strzałem w dziesiątkę!

Program z tego wpisu jest na pierwszy rzut oka typową aplikacją informacyjną. Ekran główny składa się z listy newsów, z treścią których możemy się zapoznać, a także materiałów video przygotowanych na konkretny temat. Jako że mam okazję korzystać z mobilnej wersji Bloomberga, mogę śmiało powiedzieć, że jest on czymś więcej, niż tylko zbiorem informacji na tematy związane z finansami.

Mimo że artykuły są dodawane w języku angielskim, całe menu jest w języku polskim. Dzięki temu nawet osoby będące na bakier z wyspiarskim językiem, powinny sobie poradzić z obsługą aplikacji i potraktować ją mogą jako narzędzie do śledzenia notowań giełdowych. Bloomberg daje bowiem możliwość zapoznania się z bieżącymi wycenami akcji spółek notowanych na największych giełdach świata, a także udostępnia wiele indeksów. Niestety, brakuje rodzimego WIG-u, co jest sporym minusem.

Dlaczego mobilnego Bloomberga nie można nazwać typową aplikacją z informacjami? Przede wszystkim ze względu na to, iż jest dużo bardziej multimedialna, niż jej konkurentki. Multimedialna, bo zawierająca całą masę różnego rodzaju materiałów filmowych z branży. I to jeszcze nie wszystko. Korzystając z programu, dostajemy także bezpłatny dostęp do telewizji Bloomberg na żywo. Jak dla mnie, jest to największy plus tego programu.

Mimo że w Polsce zainteresowanie gospodarką czy giełdą nie jest tak duże, jak w Stanach Zjednoczonych, mam cichą nadzieję, że osoby zarządzające takimi telewizjami jak TVN CNBC czy Polsat Biznes zerkają od czasu do czasu do Google Play i za jakiś czas zaskoczą nas porządną, polską aplikacją giełdową, dzięki której nie tylko będę mógł śledzić na bieżąco notowania, czytać newsy, lecz także oglądać telewizję w autobusie, w poczekalni u lekarza czy…w kościele ;)

Bloomberg w Google Play (darmowa)

Ocena AppsBlog.pl: 10/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button