BLiP – kwadratowy zawrót głowy

BLiP to z pozoru prosta platformówka, która pochłania w zastraszającym tempie. Jeżeli lubisz gierki, w których musisz wysilić trochę swoją głowę, opisywana aplikacja przypadnie Ci do gustu.

blipp2

Głównym bohaterem BLiP’a jest kwadratowy bloczek, który z naszą pomocą musi zostać przetransportowany w odpowiednie miejsce. Początkowo naszym zadaniem jest jedynie dostanie się do ,,domku” i zbieranie życiodajnych gwiazdek. Każdy kolejny etap przysparza więcej problemów – w pogodni za gwiazdkami (które musimy zebrać, aby przejść etap), napotykamy kolce. Zderzenie z nimi skutkuje natychmiastową przegraną.

Gra nie ogranicza się jedynie do gwiazdek i kolców. W następnych levelach zdarzają się trampoliny, dzięki którym podskakujemy i dostajemy się w określone miejsca. Trampolinki dzielą się na dwa rodzaje. Jedne mają nieograniczoną ilość podbić, inne natomiast po trzech skokach znikają, uniemożliwiając nam spełnienie zadania.

blip3

Twórcy aplikacji dodali etapy bonusowe, w których cała plansza wypełnia się gwiazdkami. Naszym zadaniem jest zebranie wszystkich w określonym czasie. Jeżeli nam się to uda – otrzymujemy np. pięć dodatkowych żyć.

Efekty audiowizualne są bardzo proste. Z pewnością nie znajdziemy w tej grze wypasionych efektów specjalnych. Zresztą – nawet ich nie potrzebujemy. Gra wciąga i to jest najważniejsze.

Do pobrania za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 8/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button