BitBattle – ośmiobitowa walka

Oto kolejna gra z niezliczonej wręcz ilości tych, które zostały wykonane w stylistyce ośmiobitowców, które panowały kiedyś na wszystkich, światowych rynkach. Teraz wracają one do łask w produkcjach mobilnych. Oto BitBattle od Human Pride Games.

Nasze zadanie to pokonać armię przeciwną. Otrzymujemy kilka jednostek, które charakteryzują się różnymi umiejętnościami. Jedne są szybsze, drugie wolniejsze, inne uderzają mieczem, trzecie toporem. Postacie poruszają się tylko i wyłącznie po liniach prostych, które zostały ustawione wcześniej wzdłuż ekranu. Pierwsze moje skojarzenie to pięciolinia. Musimy wiedzieć, w jakie jednostki czym atakować, bo każda pokonuje inną. Poruszamy się od lewej do prawej, a przeciwnicy od prawej do lewej. Za przekroczenie linii startu przeciwnika otrzymujemy punkt –podobnie jak przeciwnik. Wygrywa oczywiście osoba z największą ilością punktów. Istnieje także opcja survival, a więc byle dłużej przeżyć.

bitbattle

Gra została wyposażona nie tylko w tryb pojedynczego gracza, lecz także w multiplayer. Odbywa się on podobnie jak pierwszy z trybów, lecz w tym przypadku gramy w dwóch graczy na jednym urządzeniu.

Oprawa audiowizualna stoi na wysokim poziomie – oczywiście jak na ośmiobitowe produkcje. Na potrzeby gry skomponowano 12 utworów i muszę przyznać, że są całkiem niezłe.

Ocena 7+/10
Dobra gra, zero reklam, fajne wykonanie i brak jakichkolwiek udziwnień.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button