AVG TuneUp – optymalizacja. Prawie

avgtuneupWiększość z was firmę AVG kojarzy z antywirusów. Czy to w wersji mobilnej, czy na komputery z systemem Windows. Dzisiaj jednak przedstawimy aplikację, która nie chroni naszego telefonu w żaden sposób i nie jest nawet z tą dziedziną związana. AVG TuneUp to komplet narzędzi do optymalizacji działania telefonów.

Program niestety wyposażony jest tylko w cztery funkcje. To dość mało jak na obecne standardy. Wiele innych aplikacji oferuje zdecydowanie więcej niż tylko 4 opcje. Pierwsza z góry to standardowy taskkiller, w którym znajdziemy aktualnie uruchomione aplikacje wraz z czasem działania, ilością pobieranego RAMu oraz zasobów procesora, podane w procentach. Wciśnięcie X wyłącza proces.

Druga wyświetla tylko informacje nt. baterii oraz jej wykorzystywania. W to samo wyposażony jest przecież system . Tutaj dochodzi jednak opcja, która pokazuje nam ile czasu będzie działać jeszcze telefon w poszczególnych trybach np. odtwarzanie wideo, audio lub po prostu oczekiwanie.

Trzecia funkcja pokazuje przesył danych mobilnych i WiFi. Niestety brak podziałów na dane przesyłane przez sieć komórkową i WiFi. To również funkcja wbudowana w system, więc jest ona zbędna.

Ostatnia opcja pokazuje nam zajęte miejsce na dysku. Tam też usuwać możemy aplikacje i przenosić je na kartę SD.

Ocena 5/10
Niestety aplikacja nie wnosi nic nowego. Po prostu przedstawia w innej formie to, co pozwala nam zrobić także system. Szkoda.

Całe szczęście za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button