Attack the Light – znajdź świecące istoty, nim będzie za późno

Attack the Light  to gra dedykowana dzieciom. Trochę mnie to dziwi, bowiem głównym zadaniem gracza jest zabijanie przeciwników. Ale co ja się tam znam… Mogę na początek wspomnieć o fabule, która jest całkiem ciekawa i jako taka, nadaje się do przekazania najmłodszym.

Głównym bohaterem gry jest pulchny chłopiec, który pewnego dnia spotyka na swojej drodze trzy kobiety. Owe bohaterki posiadają w swych rękach magiczny przedmiot, w którym uwięzione jest światło. Malec chce dotknąć błyszczącego obiektu i kiedy bierze go w swoje dłonie, z figury wyskakuje potwór, który ucieka w nieznane.

Celem zawodnika jest takie poruszanie postaciami (a raczej decydowanie o momencie ruchu, ataku, czy podejmowaniu decyzji), by wszystkich przeciwników zabić, a samemu ujść z życiem na niekończącej się ilości plansz.

Na plus zdecydowanie należy zapisać konieczność podejmowania decyzji w trakcie gry. To, czy ostrożniej podejdziemy do niektórych tematów, czy rzucimy się na głęboką wodę, może mieć ogromny wpływ na dalszą rozgrywkę. Niestety, dialogi są w języku angielskim, więc nie każdy będzie w stanie odpowiedzieć.

Czy grę dałabym dziecku? Z jednej strony tak, bo uczy logicznego myślenia. Z drugiej jednak strony bijatyka to chyba nie jest najlepszy temat do zabawy.

Pobierz w AppStore, bądź w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button