AndroidDarmoweGry na Androida

Arcane Legends – RPG-ek, który nie wymaga grubego portfela

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem mają od kilku dni możliwość pobrania najnowszego MMORPG-a od Spacetime Studios. Produkcja o nazwie Arcane Legends na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze. Czy podobnie jest jednak, gdy zagłębimy się w nią nieco bardziej? Przeczytajcie ten wpis, a wszystkiego się dowiecie.

Arcane Legends jest jednym z przedstawicieli tzw. hack and slashów. Gra z tego wpisu powinna więc przypaść do gustu przede wszystkim tym, którzy nie widzą nic złego w ciągłym chodzeniu po planszy wirtualnym bohaterem i niszczeniu każdego wrogo nastawionego stworzenia wkraczającego na drogę głównego bohatera.

Najnowsza produkcja studia Spacetime Studios pozwala graczowi wybrać jedną z trzech klas postaci posiadających charakterystyczne dla siebie wady oraz zalety. Do dyspozycji oddano, standardowo, wojownika, magika oraz panią, która świetnie włada dystansowymi broniami. Poza wspomnianymi bohaterami w Arcane Legends występują także specjalne wirtualne zwierzaki, skutecznie pomagające w wyprawie.

Z racji tego, że opisywana gra należy do gatunku MMORPG, pozwala nam spotykać w mobilnym, baśniowym świecie przyjaciół z „reala”. Przygotowane przez twórców misje można wykonywać w pojedynkę, jednak dobrze jest na niektóre z nich wybrać się większą grupą. Im bowiem wyższy poziom doświadczenia uda nam się zdobyć, tym większe prawdopodobieństwo, że natrafimy na bardziej wymagającego przeciwnika. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że w Arcane Legends uaktywniony jest tryb PvP, dzięki któremu możemy toczyć pojedynki także i z prawdziwymi ludźmi.

Mimo że produkt mobilny Spacetime Studios oferuje całkiem sporo wirtualnych przedmiotów, które można kupić w grze za wirtualną walutę, Arcane Legends nie jest nastawione na mikrotransakcje. Wprawdzie dostępne są opcje umożliwiające nam wydanie prawdziwych pieniędzy, jednak nie przypomina się o nich zbyt nachalnie, a przy odrobinie pracy nie trzeba w ogóle z nich korzystać, by odnieść sukces.

Oprawa graficzna aplikacji z tego wpisu zrobiła na nas całkiem pozytywne wrażenie. Wirtualny świat prezentuje się w niej bardzo barwnie, co przypadło nam do gustu niemal od razu. Nie najgorzej wypada w grze również ścieżka dźwiękowa, która nie jest przesadnie monotonna i dobrze wpasowuje się w klimat produkcji.

Arcane Legends pobrać można zupełnie za darmo z Google Play. Warto? Zdecydowanie tak!

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

Tagi

Podobne

2 thoughts on “Arcane Legends – RPG-ek, który nie wymaga grubego portfela”

  1. Nie lubie gier powiazanych z FB bo zazwyczaj zeby dalej przejsc lub coś udostępnić trzeba płacić. Ale sama gra jest OK wciągająca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close