Arcane Legends – RPG-ek, który nie wymaga grubego portfela

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem mają od kilku dni możliwość pobrania najnowszego MMORPG-a od Spacetime Studios. Produkcja o nazwie Arcane Legends na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze. Czy podobnie jest jednak, gdy zagłębimy się w nią nieco bardziej? Przeczytajcie ten wpis, a wszystkiego się dowiecie.

Arcane Legends jest jednym z przedstawicieli tzw. hack and slashów. Gra z tego wpisu powinna więc przypaść do gustu przede wszystkim tym, którzy nie widzą nic złego w ciągłym chodzeniu po planszy wirtualnym bohaterem i niszczeniu każdego wrogo nastawionego stworzenia wkraczającego na drogę głównego bohatera.

Najnowsza produkcja studia Spacetime Studios pozwala graczowi wybrać jedną z trzech klas postaci posiadających charakterystyczne dla siebie wady oraz zalety. Do dyspozycji oddano, standardowo, wojownika, magika oraz panią, która świetnie włada dystansowymi broniami. Poza wspomnianymi bohaterami w Arcane Legends występują także specjalne wirtualne zwierzaki, skutecznie pomagające w wyprawie.

Z racji tego, że opisywana gra należy do gatunku MMORPG, pozwala nam spotykać w mobilnym, baśniowym świecie przyjaciół z „reala”. Przygotowane przez twórców misje można wykonywać w pojedynkę, jednak dobrze jest na niektóre z nich wybrać się większą grupą. Im bowiem wyższy poziom doświadczenia uda nam się zdobyć, tym większe prawdopodobieństwo, że natrafimy na bardziej wymagającego przeciwnika. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że w Arcane Legends uaktywniony jest tryb PvP, dzięki któremu możemy toczyć pojedynki także i z prawdziwymi ludźmi.

Mimo że produkt mobilny Spacetime Studios oferuje całkiem sporo wirtualnych przedmiotów, które można kupić w grze za wirtualną walutę, Arcane Legends nie jest nastawione na mikrotransakcje. Wprawdzie dostępne są opcje umożliwiające nam wydanie prawdziwych pieniędzy, jednak nie przypomina się o nich zbyt nachalnie, a przy odrobinie pracy nie trzeba w ogóle z nich korzystać, by odnieść sukces.

Oprawa graficzna aplikacji z tego wpisu zrobiła na nas całkiem pozytywne wrażenie. Wirtualny świat prezentuje się w niej bardzo barwnie, co przypadło nam do gustu niemal od razu. Nie najgorzej wypada w grze również ścieżka dźwiękowa, która nie jest przesadnie monotonna i dobrze wpasowuje się w klimat produkcji.

Arcane Legends pobrać można zupełnie za darmo z Google Play. Warto? Zdecydowanie tak!

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button