DarmoweGry na iOSiOS

Canyon Crashers – ,,match 3″ w kopalni pełnej skarbów

W iOS-owskim sklepie pojawiła się wczoraj produkcja o nazwie Canyon Crashers . Zachęcona ciekawym tytułem przeszłam do testowania. Okazało się, że dzieło studia High Score Hero to nie runner, jak myślałam, lecz specyficzna match trójka, której akcja toczy się w kopalni.

Warto na wstępie zaznaczyć, że z czymś takim do tej pory się nie spotkałam, co wyjątkowo mnie ucieszyło. Oprawa audiowizualna i cały pomysł jest czymś nowym, świeżym i zdecydowanie pożądanym na rynku gier. Poniżej przeczytacie kilka moich spostrzeżeń odnośnie możliwości Canyon Crashers.

w

Jak już wspomniałam, akcja gry toczy się w kopalni. Skoro kopalnia, to nieodłącznym elementem naszego ekwipunku musi być wagonik. Na start otrzymujemy okrojoną jego wersję, by w kolejnych poziomach móc kupować sobie wypasione wehikuły. Wszystko oczywiście za złote monety, które są wynagrodzeniem za odnoszone sukcesy.

Naszym zadaniem jest zbijanie kryształów. Sprawą oczywistą w przypadku ,,match 3″ jest fakt, że trzy identyczne przedmioty złączone w jednej linii znikając, dają nam bonusy punktowe. Tak też jest w tym przypadku. Problemem jest to, że poruszamy się z początku pustym wózkiem, który co kilkaset metrów nabiera świecidełek. Musimy jest tak szybko utylizować, aby mieć miejsce na przyjęcie kolejnych. Wraz z upływającym czasem, prędkość gry się zwiększa, zmuszając nas do porządnego wysiłku.

ww

W sklepie dla gracza znajdziemy power-upy, oraz ulepszenia. Zarówno jedne, jak i drugie nadają się do użycia podczas gry. Jeżeli nie szkoda Wam pieniędzy, możecie za pomocą mikropłatności kupić sobie odrobinę fantów i cieszyć się bombami, przyspieszeniami itp.

Warto wspomnieć o diamentach. Zebrane na planszy zastępują każdy kolor kamienia. Przestawianie poszczególnych obiektów odbywa się poprzez przeciąganie ich w pożądane miejsce. Nie jest to najwygodniejsze, ale być może z tego też względu gra jest ciekawa. Z pewnością poziom trudności jest wyższy, niż w uprzednio testowanych przeze mnie produkcjach.

icon
Canyon CrashersHigh Score Hero LLCGamesBezpłatneDownload

Review Overview

Grywalność
Wykonanie
Możliwości

Super!

Ciekawa i wciągająca gra z kategorii ,,match 3", która jest inna niż te, które do tej pory widzieliśmy. Szybka reakcja będzie mile widziana.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close