c:geo – doskonała propozycja dla geocacherów

Istnieje taka zabawa, która nazywa się Geocaching. Polega ona na tym, że ludzie chowają przed sobą różne ‚kesze’, a więc na przykład skrzynki, a inni ich szukają i wpisują się do karteczki wewnątrz, udowadniając, ze tam byli. Co ciekawe tego typu obiektów są tysiące w całej Polsce. Żeby niektóre znaleźć trzeba zapuścić się wgłąb lasu, rozwiązać zagadkę albo udawać, że robi się coś innego, by nikt tego nie zauważył. Jest to doskonała zabawa, w która może bawić się każdy!

unnamedCATRYAFW unnamedCANAV7FH

Przejdźmy jednak już do samej aplikacji, z resztą zagadnień zapoznajcie się sami :) C:geo to aktualnie chyba najlepsza aplikacja, która pozwala nam na zabawę,a konkretniej – ułatwia ją. Po uruchomieniu aplikacji jesteśmy zmuszeni do połączenia się z jedną z platform geocachingowych (w Polsce najpopularniejsza to opencaching.pl).
Aplikacja c:geo oferuje nam mapę online na żywo, na której widzimy najbliższe skrzynki oraz ich położenie na mapie. W ten sposób możemy znaleźć nowe skrzynki w miejscach, gdzie jeszcze byliśmy bez zbytniego planowania. Istnieje także funkcja wyświetlania najbliższych na liście, lecz tam pokazywane są tylko jej nazwa, rozmiar oraz odległość do niej.

unnamedCA29U1HF unnamedCA6RJ876

Po upatrzeniu skrzyneczki możemy dostać się do jej szczegółów. Otrzymujemy w zasadzie wszystkie informacje co na platformie, a mianowicie: nazwę, typ, rozmiar, kod, status, odległość, trudność, współrzędne i oznaczenia. Przesuwając ekran w lewo otrzymujemy opis, wskazówkę ze zdjęciem. Możemy wpisywać także do każdej własne notatki, dodawać je do obserwowanych, by potem zgłaszać, że zostały przez nas znalezione. Do dyspozycji otrzymujemy także dziennik, a w nim informacje nt. ludzi, którzy skrzynkę znaleźli, bądź nie. Łatwo się w ten sposób zorientować, czy jest jeszcze czego szukac. Bardzo przydatną funkcją jest także zapisywanie danych offline oraz obsługa map offline. Coś dla osób, które nie chcą marnować transferu oraz tych, którzy po prostu nie mają Internetu w smartfonie.

Za darmo w Google Pla.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close