Worldly – udowodnij, że geografia nie jest Ci obca (WP, iOS)

Jeżeli lubicie geografię, to z pewnością spodoba Wam się Worldly. Aplikacja autorstwa Supergonk to jeden wielki sprawdzian wiedzy. Użytkownicy Windows Phone mogą odetchnąć z ulgą, bo właśnie oni mogą pobrać tytuł za darmo. Trochę gorzej mają posiadacze jabłuszkowych urządzeń, bo poczują uderzenie w kieszeń i nagły zanik prawie 2 dolarów.

3

Pierwsze uruchomienie aplikacji od razu powoduje pojawienie się banana na twarzy. Jest kolorowo, rysunkowo i interesująco. Naszym oczom ukazują się trzy tryby gry: globe hopper, wordl adventurer, oraz expert explorer. W pierwszym przypadku możemy wybrać opcję: country bounce, gdzie naszym celem jest nazwanie państwa tylko na podstawie jego wskazania na mapie. City explorer to nic innego, jak oznaczanie na mapie największych miast. Higher or lower polega na decydowaniu o tym, które państwo ma czegoś więcej, a które mniej. Daily Challange jak się pewne domyślacie, to zmiksowanie różnych trybów.

Drugi tryb polega na stawianiu flag w odpowiednich miejscach, zgadywanie procentowych wartości populacji, oznaczanie sąsiadów danych krajów, oraz rozpoznawanie mórz i oceanów.

2

Expert Explorer to gratka dla prawdziwych twardzieli, którym jest wiecznie mało. Sądzicie, że posiadacie ogromną wiedzę z geografii? Zobaczcie, jak pójdzie Wam odgadywanie dystansów między dwoma krajami, wykrywanie błędnych regionów, nazywanie państw tylko na podstawie ich konturów, oraz zgadywanie walut obowiązujących w poszczególnych miastach i państwach.

Gra z pewnością jest bardzo rozwinięta i ciekawa. Czy warta jest swojej ceny? Moim zdaniem – zdecydowanie tak! Przebrnięcie przez wszystkie tryby zajmuje naprawdę dużo czasu, więc można powiedzieć, że 2 dolary to bardzo długoterminowa inwestycja. Poza tym poprzez popełnianie błędów i oglądanie prawidłowych odpowiedzi, mamy szansę na nauczenie się czegoś więcej.

1

Aplikacja nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co prawda poziom jest dość wysoki, lecz uważam, że nawet posiadając wiedzę typowo podstawową, mamy szansę na zebranie choćby minimalnej ilości punktów.

W każdej zabawie możemy popełnić maksymalnie trzy błędy. Jeżeli tak się stanie, zostajemy podsumowani i możemy rozpocząć swoją przygodę od samego początku.

Podsumowując – naprawdę fajna aplikacja dotycząca sprawdzania wiedzy w zakresie geografii. Ładnie, ciekawie i wciągająco. Jeżeli lubicie się kształcić, bądź po prostu rywalizować z innymi, będziecie zachwyceni.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Windows Marketplace.

icon
Worldly - Countries Quiz!Supergonk Ltd.GamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button