Find The Line – ta gra skradnie Wam serca, ostrzegam!

Find The Line to jedna z tych gier, które wzbudzają niesamowite emocje, które bardzo ciężko przelać na słowa. W AppStore powinna pojawić się kategoria ,,magiczne”. Wtedy nie miałabym problemu z zaklasyfikowaniem tytułu do jakiegoś katalogu. Teoretycznie produkcja jest oznaczona tagiem ,,logiczne”, lecz w mojej opinii to zbyt ogólnikowe podejście do tematu.

Od pierwszych chwil spędzonych w Find The Line z głośników wydobywa się bardzo przyjemna muzyka – prawdopodobnie jest to utwór grany na fortepianie – wesoły, a jednocześnie uspokajający. Oprawa graficzna jest rysunkowa – stworzona z całej masy linii. Piękna i wyrazista.

Mój zachwyt nad grą nie skończył jednak się na etapie estetycznym. Pomysł, na jaki wpadło studio Chillingo jest po prostu genialny. Naszym zadaniem jest takie operowanie suwakami na dole ekranu, by z linii stworzyć obrazy. Musimy w takim momencie zatrzymać przewijanie, by kontynuując dzieło z drugiej strony, uzyskać pełnowymiarowy obraz.

Gra jest całkowicie darmowa. Elementy płatne to podpowiedzi, których i tak dostajemy na start dostateczną ilość, by móc je wykorzystać w krytycznych momentach. Obrazki podzielone są według kategorii tematycznych. Na początku przechodzimy tutorial, który nie jest jakoś szczególnie związany z jednym tematem. Dopiero od 6 planszy przenosimy się do świata rzeczy domowych, gdzie przyjdzie nam odkrywać kwiaty, meble, ubrania, oraz inne. Celowo nie zdradzam Wam danych przedmiotów, byście mogli samodzielnie dość do celu.

Podpowiedzi podzielone są na dwie ikonki. Jedna to wskazanie nam nazwy obiektu do stworzenia, druga to zrobienie wszystkiego za nas. Zarówno jedna, jak i druga opcja działa bez zarzutu.

Do przejścia jest ponad 200 poziomów. W niektórych mamy okazję na znalezienie ukrytej gwiazdki, bądź klucza. Są to fanty, które sprawiają, że nasz wynik punktowy rośnie.

W ustawieniach możemy zdecydować o trudności poszczególnych zadań. Jeżeli uruchomimy tryb ,,expert”, będziemy zmuszeni do wyjątkowo dużego wysiłku umysłowego, który popłaca ze względu na dużo większy zasób punktów możliwych do zebrania.

Powiem szczerze – Find The Line to gra, która chyba najbardziej zakorzeniła się w moim serduchu ze wszystkich testowanych do tej pory produkcji. Polecam ją wszystkim :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button