Wisielec – błędy na szubienicy.

Wszyscy chyba pamiętają chwile, kiedy nudę wypełniało się tą doskonale znaną grą. Teraz możemy w dowolnym miejscu i czasie zagrać w ulubionego wisielca a tym samym poszerzyć swój zasób słów.

Wydawcą gry jest zespół Aga_s, który specjalizuje się w produkcji gier logicznych i łamigłówek. W swoim portfolio zamieścili tytuły wielu znanych klasyków, które są doceniane przez użytkowników.

93debb08-4dd7-4d25-ba5d-dcd847182d2e

Zasady gry są niezmienne od wielu lat. Chodzi oto aby odgadnąć hasło o określonej długości wyznaczonej przez kreski. Należy odkrywać, jakie litery mogą być zawarte w haśle. Kiedy dobrze wytypujemy pewną literę, pojawia się ona w odpowiednim miejscu i służy nam jako podpowiedź. Każda błędna odpowiedz kończy się rysowaniem elementu szubienicy. Kiedy pomylimy się 10 razy (rysunek jest już ukończony) gra niestety się kończy.

Do wyboru mamy 5 kategorii, z których będzie losowo wybierane hasło. Może wybrać dział : rośliny, zwierzęta, geografia, nauka i różne. Słowo do odkrycia jest bardzo trudne, ponieważ wybierając np. dział „różne”, możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Istnieją także 3 stopnie trudności, więc każdy może dostosować grę do swojego poziomu.

fa82643a-c65f-470b-b20f-ce2b359b3b59

Wydawcy stworzyli opcję grania wraz z inną osobą. Otóż, dwójka przyjaciół może nawzajem wymyślać sobie hasła (do 12 liter). Po każdej rozgrywce są zliczane punkty każdego gracza, co podsyca nutkę rywalizacji a także mobilizacji.

Gra została stworzona tak, aby jak najdokładniej odzwierciedlała zwykłą kartkę paieru i ołówek. Wszystko jest stworzona w bardzo prosty i czytelny sposób, co jest wielką zaletą tej aplikacji. Dźwięków brak, przez co gracz może na spokojnie pomyśleć i się skupić.

Jak dla mnie, gra jest bardzo dobrą alternatywą na wypełnienie wolnego czasu. Usprawnia umysł, poszerza wiedzę a także daje wiele rozrywki.

Ocena : 8/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button