Old-Fashioned Bricks HD – brat Tetrisa nadciąga!

brickKilkanaście lat temu nie było dziecka, które nie miałoby przenośnej konsoli z grą Tetris. Twórcy aplikacji Bricks wyszli z założenia, że w każdym dorosłym może obudzić się dziecko. Ta prosta, wymagająca logicznego myślenia gra, zachwyca również najmłodszych użytkowników ,,jabłuszka”.

Grzechem jest przypominać zasady tej ponadczasowej gry, jednak ze względu na ,,świeżą krew”, czyli naszych najmłodszych Czytelników, postaram się w prosty sposób przedstawić zadania, jakie stawia przed nami Bricks.

Początkowo ekran gry jest zupełnie pusty – możemy dowolnie formować naszą ,,konstrukcję”. Naszym celem jest dopasowywanie opadających figur do ,,podłogi” tak, aby każda kolejna pasowała do pozostałych – za ułożenie linii poziomej, otrzymujemy odpowiednią ilość punktów. Nie zostaną nam one przyznane, jeśli w linii jest choć minimalna przerwa.

brick2

Gra podzielona jest na poziomy. Każdy następny level charakteryzuje się przyspieszeniem tempa opadania klocków. Jeżeli ekran zapełni nam się w całości – przegrywamy.

Obsługiwanie gry jest banalne. Mamy cztery przyciski do sterowania figurą i jeden główny do przekręcania jej o 90 stopni w każdą możliwą stronę.

W ustawieniach gry można dopasować poziom, rodzaj klocków, grafikę, dźwięki i inne przydatne rzeczy.

Co tu mówić o szacie graficznej…? Jest dokładnie taka sama, jak plastikowa wersja Tetrisa. Efekty dźwiękowe wprowadzają nas w pozytywny, dziecięcy nastrój. Możemy poczuć się jak za starych, dobrych czasów.

Mam do tej gry sentyment. Jestem pewna, że większość z Was pamięta czasy, gdy wizyta w toalecie nie mogła odbyć się bez tetrisowej konsoli w dłoni :)

Old-Fashioned Bricks HD do pobrania za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 10/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button