Where’s My Head? – jak wypadła podróbka Cut The Rope?

Where’s My Head? to aplikacja, która od samego początku przypomina znaną i kochaną grę: Cut The Rope (która swoją drogą w ostatnim czasie została przeceniona – więcej czytaj tutaj). Ten sam sposób gry, praktycznie identyczna grafika, analogiczny sposób sterowania, oraz do złudzenia podobne fanty. Jak Where’s My Head?, jako aplikacja wypadła w naszych testach? Przeczytajcie poniżej naszą recenzję.

Gra podzielona została na kilka kategorii: Prison, Ship, Desert, oraz Jungle. Początkowo jedynie pierwsza – Prison została dla nas odblokowana. W tej właśnie kategorii do przejścia mamy kilkanaście leveli, które, jak zapewne się domyślacie, stają się coraz trudniejsze. W przeciwieństwie do Cut The Rope, w Where’s My Head? staramy się trafić głową kościotrupa do reszty jego szanownych kości, a nie jedzonkiem do pyszczka słodkiego stworka.

Bąbelki, które zdarzało nam się spotykać w Cut The Rope, jako swoiste podnośniki naszego słodycza, zostały zastąpione duszkiem, który w taki sam sposób traktuje trupią czachę. W grze jak wiadomo nie zabrakło linek, do których doczepiana jest czacha – sterowanie odbywa się w taki sam sposób, jak w porównywanej grze z zielonym stworem w roli głównej.

Podsumowując: nie lubimy gier podróbek. Niestety – chyba nigdy nie pozbędziemy się sytuacji, w której każda gra będzie charakteryzowała się inną fabuła i sposobem poruszania. Tak to już jest, że jeżeli jedna gra osiągnie sukces – nagle wszyscy inni starają się stworzyć to samo…tylko inne(?), myśląc, że uda się powtórzyć sukces poprzedników.

Tak czy inaczej gra jest zrobiona porządnie. Zabawa jest miła i przyjemna.

Pobierz Where’s My Head? za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 9/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button