What’s the city? – co to za miasto?

2ad5fc1b-953e-4b98-b10e-2fe9e150dccdZagadki to pożywka dla spragnionych wiedzy ludzi, którzy uwielbiają sprawdzać samych siebie rozwiązując mnóstwo zadań. Ta aplikacja to połączenie przyjemności z nauką i zaznajomieniem się z miastami świata!

Denham Software Solutions to grupa programistów, którzy wydali ogromną ilość aplikacji i gier na Windows’a Phone. What’s the city to ich najlepiej oceniany wytwór.

Mimo, że każdy z nas miał w szkolę geografię znajomość największych miast świata może być u nas na kiepskim poziomie. Przekona się o tym każdy, kto postanowi zagrać w tę grę. Głównym zadaniem gracza jest wpisanie a raczej wytypowanie odpowiednich liter i ułożenie z nich nazwy jednego miasta. Każde miasto zostało przedstawione w tylko czterech obrazeczkach, na których widnieją najbardziej charakterystyczne obiekty i miejsca dla danej mieściny. Pomocną rzeczą jest szereg liter z których możemy utworzyć prawidłowe słowo.

Za każdą dobrą odpowiedz dostajemy 10 wirtualnych monet. Są nam one przydatne kiedy chcemy uzyskać małą pomoc przy rozwiązywaniu zagadki. Niestety takie koło ratunkowe kosztuje aż 60 monet. Gra przy każdej możliwej okazji zawiadamia nas o możliwości zarobienia dodatkowych 250 monet tylko za wystawienie oceny dla tej aplikacji. Chyba dobra wymiana, czyż nie?

Grę kończymy dopiero wtedy kiedy odgadniemy aż 110 miast! To naprawdę bardzo wiele. Niektóre miasta, szczególnie te będące stolicami to łatwizna, natomiast nad innymi trzeba się nieźle nagłowić.

Gra posiada bardzo ładne i przede wszystkim czytelne zdjęcia. Nikt nie będzie miał wątpliwości czy patrzy akurat na Wieżę Eiffel czy też na piramidę. Każdy obrazek możemy powiększyć dla pewności. Dźwięki występują tylko przy oddawaniu odpowiedzi. Jest to sygnał smutnej porażki bądź też radosny głośny wystrzał wygranej.

Gra jest naprawdę dobra i warta polecenia. Każdy może się sprawdzić i nieco pomyśleć a także nabyć dodatkową wiedzę!

Ocena końcowa: 8/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button