WebSharing – przesyłaj pliki bezprzewodowo

Pewnie niejednemu z nas zdarzyła się już sytuacja, że chcieliśmy przesłać jakiś plik na nasz telefon, lecz za bardzo nie mogliśmy znaleźć kabla do komputera bądź po prostu pożyczyliśmy go komuś akurat wtedy, gdy okazał nam się potrzebny. Dzięki WebSharing nigdy więcej nikt z nas nie będzie miał już podobnego problemu, a wszystko dlatego, że jest to aplikacja służąca do bezprzewodowego wysyłania danych na telefon.

Zasada działania programu jest bardzo prosta. Podłączamy telefon i komputer do tej samej sieci, a następnie zgadzamy się na wymianę plikami między dwoma urządzeniami.

Żeby wszystko przebiegało bezpiecznie, program ustala hasło, by naszych plików nie mogła przejąć żadna niepowołana osoba. Otrzymane hasło i numer IP wpisujemy w przeglądarce naszego komputera. Następnie pozostaje nam już jedynie przeglądanie danych znajdujących się na komputerze i przesyłanie ich na nasz telefon.

WebSharing daje nam nie tylko możliwość wysyłania i odbierania plików pomiędzy komputerem a telefonem, ale także pozwala nam na kopiowanie i usuwanie danych z samego urządzenia bezprzewodowego. Dodatkowo, istnieje opcja sprawdzenia informacji o naszym telefonie (wyświetlany jest między innymi stan baterii).

Obecnie znajdują się dwie wersje WebSharingu. Pierwsza z nich jest płatna (dodana jest w nim chociażby możliwość dodawania gości do naszej sieci) i można ją ściągnąć z Android Marketu. Wersja darmowa znajduje się natomiast pod TYM linkiem.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu prezentującego, jak WebSharing zachowuje się w praktyce:

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button