Walk and More – dla spacerowiczów

Nie każdy – ze względu na stan zdrowia bądź wiek – może pozwolić sobie na uprawianie joggingu czy jazdę na rowerze. Jest jednak pewna czynność, która pozwala zachować sprawność fizyczną, a wykonywać ją może niemalże każdy. Mowa tu o spacerowaniu, którego miłośnicy ostatnio otrzymali do dyspozycji ciekawie prezentującą się aplikację Walk and More.

Walk and More to polskie narzędzie mające za zadanie urozmaicenie spacerowania oraz motywowanie nas do regularnego chodzenia. W kampanię reklamową programu aktywnie zaangażowany jest Robert Korzeniowski, polski mistrz olimpijski w chodzie.

Aplikacja od USP Zdrowie oferuje swoim użytkownikom sześć wcześniej przygotowanych tras. Nie są one jednak umiejscowione w okolicach, w których chodzimy, lecz w różnych miejscach na całym świecie. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, na przykład, jaką cześć Sycylii czy Barcelony udałoby nam się zobaczyć, organizując wędrówkę  podobną do naszej, jednak nie w Polsce, lecz we Włoszech czy też Hiszpanii.

Poza wspomnianymi trasami, Walk and More wyposażono w ciekawy system osiągnięć. Podsumowuje on wszystkie dotychczas przebyte przez nas kilometry i nagradza nas, jeśli w określoną liczbę dni przekroczymy trasę mającą konkretną długość.

Aby jeszcze bardziej zmotywować ludzi do chodzenia, autorzy opisywanego programu postanowili dodać do swojego produktu ranking, w którym porównywać można swoje wyniki do wyników osiąganych przez innych użytkowników aplikacji. Pomysł naprawdę godny pochwały, pod warunkiem, że będą chętni, by z niego skorzystać. A tutaj może być pewien problem, gdyż bez połączenia internetowego program w ogóle nie chce się uruchomić, co jest – naszym zdaniem – sporym minusem.

Mimo to, uważamy, że warto zainteresować się Walk and More. Po pierwsze dlatego, iż pozwala on dbać o naszą sprawność fizyczną w dość oryginalny sposób, a po drugie – jest do pobrania z AppStore i Google Play za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button