GPW – oficjalna aplikacja naszej Giełdy Papierów Wartościowych

Kilka dni temu poszerzyła się rodzina mobilnych aplikacji giełdowych. Tym razem jednak nie pojawił się w niej program stworzony przez niezależnego programistę, lecz przez pracowników warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Jak na tle konkurencji spisuje się oficjalny program GPW? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie właśnie w tym wpisie.

Aplikacja GPW skierowana jest nie tylko do osób grających na głównym warszawskim parkiecie. Znaleźć w niej można bowiem również dane dotyczące rynku NewConnect oraz Catalyst. Dodatkowo, użytkownikom udostępnia ona notowania bieżące instrumentów pochodnych, takich jak, na przykład, kontrakty terminowe czy opcje.

Głównym zadaniem programu jest nie tylko dostarczanie w miarę aktualnych notowań (indeksy odświeżane są co 1 minutę, a ceny poszczególnych akcji – co 15 minut), gdyż dodano do niego także zakładkę z najświeższymi informacjami. Niestety, brakuje w niej aktualności z konkretnych spółek, a dostępne są tylko ogólne newsy dotyczące GPW, czyli informacje o konferencjach, debiutach bądź raporty podsumowujące działania graczy w konkretnych miesiącach.

W opisywanym przez nas narzędziu nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć funkcji personalizacyjnych. Dzięki nim każdy może – wedle własnych potrzeb – utworzyć własną listę notowań różnego rodzaju papierów wartościowych.

Oficjalna aplikacja GPW wizualnie prezentuje się bardzo dobrze (zarówno na smartfonach, jak i tabletach). Warto również dodać, że jak na jeszcze świeży produkt działa w miarę płynnie i nie zdarza się, by podczas korzystania z niej pokazywały się jakieś błędy, co z pewnością jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Z racji tego, że w programie z tego wpisu brakuje możliwości zakupienia notowań w czasie rzeczywistym, a także nie oferuje on bardziej dokładnych wykresów czy chociażby informacji ze spółek, na pewno nie nazwalibyśmy go narzędziem dla aktywnego gracza giełdowego.

Niemniej jednak, naszym zdaniem, aplikacja od GPW dobrze wypada na tle konkurencji i dla amatora bądź długoterminowego inwestora może być naprawdę ciekawą propozycją. Tym bardziej, że można ją pobrać z AppStore i Google Play za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button