Voxel Rush 3D – wciągająca, minimalistyczna

A teraz przed nami bardzo dobra gra polskiego twórcy Rafała Wilińskiego. Przypomina ona trochę produkcję SpeedX 3D, która to zdobyła niemałą popularność w Google Play. Voxel Rush 3D nie jest aż tak znana i aktualnie liczba pobrań to 10 000 do 50 000. Myślę, że z czasem będzie ich coraz więcej.

rush

Gra polega na zdobyciu jak największej ilości punktów, a te zdobywamy za pokonany dystans. Przemieszczamy się pomiędzy blokami w kształcie prostopadłościanów. Pierwszym skojarzeniem wydaje się być miasto, lecz gra jest uproszczona graficznie do tego stopnia, że nie wiadomo czym właściwie są te bloki. Nie wiemy też, dlaczego poruszamy się wciąż naprzód. Uderzenie wprost w jeden z bloków oznacza po prostu koniec zabawy. Możemy „przytrzeć” bokiem w kloc, lecz wtedy zostaniemy pozbawieni komba za bliski przejazd obok.

Sterowanie odbywa się za pomocą akcelerometru. Przechylamy telefon w odpowiednia stronę, żeby kierować się na lewo lub prawo. Przechylanie do przodu i do tyłu odpowiada za odpowiednio przyspieszanie oraz zwalnianie.

Gra jest wykonana bardzo minimalistycznie. Ikony są proste, jednokolorowe, gra również jest cała w odcieniach szarości bez jakichkolwiek tekstur. Wygląda to naprawdę bardzo dobrze, a do tego nie wymaga zbyt wielu zasobów systemowych. Nie będzie więc kłopotów z grą na średniej klasy sprzęcie, choć autor twierdzi, że wymagany jest procesor przynajmniej 1GHz.

Ocena 9+/10
Świetna gra.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button