Cyanogenmod – popraw działanie swojego smartfona

Wielokrotnie w Internecie na przeróżnych forach pojawia się pytanie: Czy warto instalować na swoim smartfonie Cyanogenmoda? Jako kilkuletni użytkownik tej modyfikacji systemu postaram się przybliżyć kilka wad i zalet, które może pozwolą wam na podjęcie decyzji.

logo-cid
Zacznijmy może od tego, czym właściwie jest ten Cyanogenmod. To zmodyfikowany system Android, który można zainstalować na większości smartfonów. Oficjalne wsparcie ma aktualnie dość sporo urządzeń, bo aż 188. A każde inne urządzenie ma wersję CM przygotowaną przez niezależnych twórców, których znajdziemy na forum XDA. Przejdźmy jednak do zalet systemu Cyanogenmod.
1. WYDAJNOŚĆ

Cyanogenmod jest właściwie zawsze szybszy od systemu przygotowanego przez producentów. Dlaczego? Instalowany jest tutaj czysty system Android bez dodatków producentów. Nie znajdziemy tutaj żadnych śmieci z znanych brandowanych softów. Cyanogenmod posiada także wbudowanych szereg usprawnień dotyczących wydajności takich jak odpowiednie zarządzenie działaniem procesora, a także możliwość jego podkręcania. Oczywiście wiąże się to z szybszym zużywaniem się baterii. Gry i system chodzą zdecydowanie lepiej.

2. DODATKOWE FUNKCJE

W tej wersji systemu znajdziemy mnóstwo dodatkowych funkcji. Nie sposób ich tutaj wymienić, lecz warto podać te najważniejsze. Obsługa FLAC dla miłośników dobrej jakości. Wbudowany DSP Manager, w którym to znajdziemy dość duże możliwości personalizacji brzmienia urządzenia na słuchawkach ja i głośnikach. Obsługa gestów – możemy wywoływać odpowiednie zachowania gestami. Widżety obszaru powiadomień, obsługa Open VPN. Wbudowane są także style i motywy systemu.

3. MOŻLIWOŚCI KONFIGURACJI

Cyanogemnod jest niesamowicie konfigurowalny. Znajdziemy w nim tak dużo usprawnień i opcji, że konfiguracja zajmie trochę dłużej niż zwykle. Mimo tego będziemy mogli jednak świetnie dopasować system do naszych wymagań i preferencji. To rzecz, za którą najbardziej cenię tę modyfikację. Telefon działa i zachowuje się dokładnie ta jak ja chcę i dostosowuje się do mnie, a nie ja do niego.

Jak zainstalować Cyanogenmod na moim telefonie?
Odsyłam na forum xda, gdzie znajdziecie szczegółowe instrukcje do każdego modelu telefonu.

Warto!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button