Vimeo – alternatywa dla Youtube

Przemierzając otchłanie Internetu w poszukiwaniu muzyki, ciekawych filmów itp. Na pewno większość z was trafiła na Vimeo. Jest to konkurencja dla YouTube, które zna praktycznie każdy. Niestety okazuje się, że na tym drugim serwisie mamy mnóstwo przeróżnych śmieciowych filmików. Ile razy chcieliśmy znaleźć coś ciekawego, a musieliśmy przebić się przez setki śmieci? Na Vimeo tego problemu raczej nie ma, lecz niestety tam contentu jest mniej. Pojawiła się oficjalna aplikacja na Androida i iOS pozwalająca nam oglądać materiały z tego właśnie serwisu.

Na pewno większość z was, która ma jeszcze sprawny wzrok, widziała niejednokrotnie, że filmy umieszczane na YouTube są niskiej jakości. Nie chodzi już tu o samą zawartość, tylko o jakość obrazu. Nawet materiały, które były doskonałe i uploadowaliśmy je w rozdzielczości FullHD zostają w jakiś sposób przekonwertowane wyglądają zdecydowanie gorzej niż w oryginale. Na Vimeo tego problemu nie ma, a jeśli już to jest zdecydowanie mniejszy. Korzystający z urządzeń, które maja duże wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości będzie to zdecydowanie widoczne. Niestety opcja ta dostępne jest tylko na iOS. Serwery Vimeo działają także zdecydowanie lepiej i na szybkich łączach kliknięcie w odpowiednim miejscu na pasku powoduje natychmiastowe odtwarzanie materiału.

Przejdźmy jednak do składników programu. Możemy tutaj przede wszystkim oglądać filmy umieszczone przez innych użytkowników, umieszczać własne oraz wyszukiwarkę. Dostajemy także do dyspozycji niezbyt skomplikowany edytor video, dzięki któremu możemy tworzyć bardzo proste produkcje. Mamy tutaj przejścia oraz możliwość dodania podkładu audio. To wszystko niestety dostępne tylko na iOS. A szkoda, bo działa naprawdę fajnie.

Aplikacja wykonana poprawnie i działa na każdym urządzeniu z Androidem oraz oczywiście na iOS i Windows Phone. Niestety w stosunku do produktów Apple mamy ograniczenie rozdzielczości i nie możemy otwierać zwykłych linków za pomocą aplikacji. Dziwne.

Dostępna za darmo w Google Play, Marketplace, App Store.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button