Piekarnik sterowany przy pomocy smartfona? Czemu nie

Na łamach naszego blogu pojawiło się już kilka wpisów, w których można było przeczytać różnego rodzaju ciekawostki dotyczące urządzeń wyposażonych w system operacyjny Android. Pisaliśmy Wam, między innymi, o androidowym zegarku oraz radiu samochodowym, lecz jeszcze ani razu nie mieliśmy okazji wspomnieć o…piekarniku.

Na stronach internetowych poświęconych nowinkom technologicznym można od jakiegoś czasu znaleźć coraz to nowsze newsy dotyczące premier smartfonów, które mają być zaprezentowane podczas zbliżających się wielkimi krokami targaów Mobile World Congress.

Firma Samsung postanowiła jednak w tym gorącym, smartfonowym okresie nieco zaskoczyć klientów z całego świata i zapowiedzieć zupełną nowość na rynku, a mianowicie piekarnik sterowany przy pomocy urządzenia z zainstalowanym systemem operacyjnym Android.

Samsung Zipel, bo tak ma nazywać się pierwszy na świecie mobilny piekarnik, ma wyglądać (patrz zdjęcie) dość zwyczajnie, jednak dodatkowo ma być wyposażony w moduł Wi-Fi, dzięki któremu będziemy w stanie naszym smartfonem zmieniać opcje kuchennego urządzenia.

Poza tym, jak poinformował Samsung, specjalna aplikacja stworzona dla posiadaczy Zipel-a będzie posiadała 160 wbudowanych funkcji przygotowanych specjalnie dla różnego rodzaju potraw.

Warto też napisać, że najnowszy piekarnik przygotowany przez południowokoreańskiego giganta z branży technologicznej będzie informował swojego posiadacza o tym, ile kalorii ma przygotowywane przez nas danie oraz jaka jest jego dokładna waga.

Niestety, póki co Samsung Zipel dostępny ma być jedynie na rynku azjatyckim, a dokładniej mówiąc w Korei Południowej. Z biegiem czasu na pewno będzie można się jednak spodziewać podobnego urządzenia również i w polskich sklepach. Wszystko będzie zależało przede wszystkim od tego, jak Zipel zostanie przyjęty przez Azjatów.

Swoją drogą jesteśmy ciekawi, kiedy na rynku będzie można znaleźć lodówki, prysznice i odkurzacze z Androidem oraz czy tego typu urządzenia w ogóle będą przydatne.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button