Voicepic, czyli dźwiękowe zdjęcia

Zrobienie sobie zdjęcia, które potrafi – niczym popularne czekoladki z TV – wyrazić więcej niż tysiąc słów, jest niezwykle trudne do wykonania. Na szczęście, w AppStore dostępna jest aplikacja Voicepic pozwalająca nawet totalnemu amatorowi fotografii na wykonanie dźwiękowego zdjęcia, czyli obrazka, do którego można dodać wybrany przez nas plik dźwiękowy.

Voicepic jest mobilnym serwisem społecznościowym, w którym zamieścić można wybrane przez nas dźwiękowe zdjęcia. Wydaje nam się jednak, że nie miałby on szansy na sukces, gdyby nie to, że pozwala on dodawać wykonane za jego pomocą fotografie do dwóch najpopularniejszych „społecznościówek” – Facebooka i Twittera.

Obsługa produktu studia UIE Japan nie należy do skomplikowanych. Po zalogowaniu się w programie, możemy zrobić sobie zdjęcie, a następnie  „nałożyć” na nie nagrany przez nas dźwięk. Dzięki temu jesteśmy w stanie powiedzieć dziewczynie jak bardzo ją kochamy, albo pozdrowić rodzinkę i znajomych z wakacji w ciepłych krajach.

Niestety, jest jeden mały problem związany z Voicepic: wykonane przez nas zdjęcia zostają zachowane na specjalnym serwerze i mogą być oglądane przez dowolnego użytkownika programu. O ile śmieszne fotki większość z nas lubi pokazywać światu, o tyle tych o charakterze prywatnym – już nie. Dlatego właśnie uważamy, że dobrą opcją byłoby tworzenie przynajmniej kilku obrazków, do których dostęp mogliby mieć tylko ci, którym wyślemy specjalny link albo podamy specjalny kod PIN.

Warto również zwrócić uwagę na to, że bez posiadania konta na Facebooku nie można zalogować się do Voicepic. Jest to kolejna – naszym zdaniem – wada opisywanego programu, której można by było w bardzo łatwy sposób uniknąć.

Z racji tego, że program do robienia dźwiękowych fotek jest do pobrania z AppStore zupełnie za darmo, każdemu z Was radzimy go przetestować i sprawdzić, czy nadaje się do Waszych osobistych potrzeb.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button