Vjay – a może by tak stworzyć teledysk na iPadzie?

Jeszcze do niedawna tworzeniem teledysków mogły zajmować się jedynie profesjonalne korporacje, które posiadały sprzęt za naprawdę poważne pieniądze. W dzisiejszych czasach jest już, na szczęście, zupełnie inaczej. Teraz nie dość, że każdy może sobie nagrać filmik w doskonałej jakości, to jeszcze może go zmontować w profesjonalny sposób, dołączając do niego muzykę. A to wszystko za pomocą niewielkiego urządzenia jakim jest iPad oraz aplikacji Vjay.

Opisywany w tym wpisie program powstał dla tzw. Vjay’ów, czyli osób, które nie miksują muzyki (jak DJ-e), lecz zajmują się obróbką materiałów filmowych. Mimo że z aplikacji od Algoriddim można korzystać na tablecie, posiada ona wiele bardzo interesujących funkcji, których nie powstydziłoby się żadne profesjonalne narzędzie.

Ekran główny Vjay’a składa się ze swego rodzaju konsoli służącej do modyfikowania klipów video. Wybrany przez nas materiał jesteśmy w stanie spowalniać, przyspieszać, a nawet nieco zmieniać pod względem wizualnym. Oczywiście, w każdej chwili możemy również z jednego filmiku przejść na drugi, używając przy tym różnego rodzaju efektów.

Program oferuje nam kilka domyślnych video, ale, rzecz jasna, umożliwia nam także dodawanie swoich własnych. Nie mogło też zabraknąć w Vjay’u opcji, dzięki której w tle stworzonego przez nas teledysku można wstawić jakąś piosenkę czy dowolny plik audio. Wszystkie nasze dzieła możemy, oczywiście, zapisywać, by później wstawiać na YouTube’a albo oglądać sobie na iPadzie.

Ogólnie rzecz biorąc, nie mieliśmy z obsługą opisywanego narzędzia jakichś większych problemów. Wiadomo, że w ciągu pierwszych kilka minut spędzonych nad programem nie udało nam stworzyć takiego teledysku, jakiego sobie życzyliśmy. Po pewnym czasie dochodzi się jednak do wprawy i naprawdę można tworzyć bardzo interesujące klipy.

Niestety, jest mały problem z Vjay’em – można pobrać go z AppStore za prawie 8 dolaró. Jest to dość wysoka cena, którą – mimo wszystko – wydaje nam się warto zapłacić.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button