Amazing Alex pojawił się w Google Play i AppStore

Do tej pory wszyscy kojarzyli sobie studio Rovio tylko i wyłącznie z jedną produkcją – Angry Birds. Ten stan rzeczy powinien jednak już wkrótce się zmienić, gdyż właśnie dzisiaj pojawił się w Google Play i AppStore Amazing Alex, czyli najnowszy, mobilny twór fińskich producentów. Jesteście ciekawi, czy sympatyczny chłopak o blond włosach będzie w stanie zagrozić wściekłym ptakom? Jeśli tak, to przeczytajcie ten wpis i postaracie się znaleźć odpowiedź na to nurtujące Was pytanie.

Zasady gry najnowszej produkcji Rovio nie są czymś, co można by było nazwać oryginalnym. A wszystko dlatego, że Finowie w swojej najnowszej aplikacji wykorzystują zakupiony przez siebie silnik z gry Casey’s Contraptio. Oznacza to, że sama rozgrywka w Alexie nie różni się prawie w ogóle od tej, zastosowanej w aplikacji ekipy Snappy Touch & Mystery Coconut.

O co zatem w ogóle chodzi w opisywanej przez nas grze? Sprawa na papierze wygląda wręcz banalnie. Zadanie gracza polega bowiem jedynie na tym, by doprowadzić jakiś przedmiot do wyznaczonego punktu. Problem jest jednak taki, że do wykonania zadania potrzebne jest skonstruowanie z dostępnych przedmiotów jakiejś konstrukcji. Jeżeli nie za bardzo jeszcze zrozumieliście pomysł na Amazing Alexa, obejrzyjcie filmik z końca tego wpisu, a wszystko powinno stać się jasne.

Z racji tego, że chcieliśmy jak najszybciej po premierze najświeższego produktu Rovio opublikować Wam informację o nim, nie mieliśmy zbyt wiele czasu na grę. Już teraz jesteśmy jednak w stanie napisać, że oprawa graficzna – jak przystało na fińską robotę – Amazing Alexa wygląda bardzo dobrze i znakomicie współgra z równie świetnymi efektami dźwiękowymi towarzyszącymi rozgrywce.

Poza tym musimy też zwrócić uwagę na to, iż w pierwszej odsłonie swojej nowej aplikacji Rovio przygotowało aż 100 poziomów, co jest w miarę solidnym wynikiem.

Amazing Alex’a spotkacie w Google Play i AppStore. W obu przypadkach gra jest płatna, lecz użytkownicy Androida mogą skorzystać z wersji demonstracyjnej liczącej sobie 16 leveli.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button