Vinyl Scrobbler – dla tych, co słuchają płyt gramofonowych

Chciałbyś w serwisie Last.fm pochwalić się tym, jakiej muzyki słuchasz na swoim oldschoolowym gramofonie czy odtwarzaczu płyt CD? Jeżeli tak, to z pewnością przypadną Ci do gustu funkcje oferowane przez program o nazwie Vinyl Scrobbler.

Vinyl Scrobbler jest – najprościej mówiąc – programem pozwalającym na zapisywanie utworów, jakich słuchaliśmy na płytach winylowych czy tych bardziej nam współczesnych, to jest płytach CD.

Dzięki oferowanym przez opisywaną aplikację funkcjom, możemy scrobblować piosenki bez konieczności posiadania odtwarzacza muzyki non-stop połączonego z siecią internetową. Z zalet programu powinni więc najbardziej zadowoleni być użytkownicy serwisu Last.fm, którzy uwielbiają delektować się muzyką przy użyciu sprzętu niekoniecznie pierwszej młodości.

W mobilnym produkcie JollyBOX możemy zapisywać odsłuchane przez nas utwory na dwa sposoby: pierwszy z nich polega na zeskanowaniu kodu z płyty, natomiast drugi, ten bardziej manualny, wymaga od nas, byśmy ręcznie wpisali całą nazwę albumu czy też konkretnej piosenki.

Oczywiście, decydując się na konkretną płytę, nie musimy wybierać wszystkich dostępnych w niej utworów. Możemy zatem zaznaczyć tylko i wyłącznie te piosenki, których faktycznie słuchaliśmy. Bez tej funkcji z pewnością Vinyl Scrobbler nie byłby tak przydatnym programem, jak jest w rzeczywistości.

Aplikacja nie tylko pozwala na scrobblowanie wcześniej słuchanych przez nas utworów, lecz także posiada funkcję scrobblowania bieżącego. Aby z niej skorzystać, wystarczy po wybraniu płyty zaznaczyć, że jesteśmy w trakcie jej słuchania. Program wówczas udostępnia piosenki na Last.fm z prawidłowym odstępem czasowym.

Baza dostępnych płyt oferowana przez Vinyl Scrobbler jest bardzo pokaźna. Podczas testu nie zdarzyło nam się, by jakikolwiek album nie został prawidłowo rozpoznany. Musimy jednak przyznać, że nie jesteśmy fanami bardzo starych kawałków. Nie jesteśmy zatem w stanie napisać Wam, jak opisywany program radzi sobie z bardziej klasycznymi  tytułami.

Program z tego wpisu znaleźć można w Google Play. Jest on całkowicie darmowy.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button