God of Light – przywróć światłość

Przywracanie światłości do wszechświata wcale nie jest takie proste. Możemy się o tym przekonać w God of Light – aplikacji, która debiutuje w AppStore. Produkcja studia Playmous charakteryzuje się przede wszystkim magiczną grafiką, oraz nowoczesnymi efektami dźwiękowymi, stworzonymi za pomocą Unkle.

W grze poruszamy się w ciemności. Jedynym jasnym obiektem, jest świecące na niebiesko słońce. Za pomocą poukrywanych na planszy przedmiotów, musimy dostarczyć światłość dalej. Wyznacznikiem odpowiedniego kierunku są zwykle kryształy. Im więcej uda nam się ich zebrać, tym lepszy wynik punktowy osiągniemy na koniec levelu.

Do przejścia jest 75 etapów, ulokowanych w 3 różnych światach. Aby kontrolować kierunek rzucania światła, będziemy musieli używać specyficznych przedmiotów skupiających, bądź rozpraszających światło. Spotkacie się z lustrami, czarnymi dziurami, pryzmatami i filtrami. Każdy obiekt w inny sposób działa na światło – będziecie musieli sami sprawdzić ich możliwości.

Zajmijmy się dla przykładu lustrami. Widoczne są na obrazku wyżej. Stworzone zostały z kosmicznych kwiatów. Dotykamy słońca, aby skierować wiązkę światła w odpowiednie miejsce. Na planszy nie będą na pierwszy rzut oka widoczne wszystkie potrzebne elementy. Dopiero kiedy użyjecie wiązki do oświetlenia okolicy, zauważycie przydatne obiekty.

Skierujcie wiązkę na lustro. Teraz przestawiacie się na wiązkę, która będzie wychodziła z lustrzanego odbicia. Szukacie kolejnego obiektu, od którego światło się odbija, bądź skupiacie się na poszukiwaniach miejsca docelowego, do którego należy skierować ostateczny strumień.

Kolorystyka w grze jest bardzo neonowa i nowoczesna. Przyjemnie patrzy się na ekran. Efekty dźwiękowe są rewelacyjnie dopasowane do tematyki gry. Jest tajemniczo i zagadkowo.

Jeżeli lubicie grać ze znajomymi, zaproście ich do God of Light. Przygotujcie dla nich achievementsy – niech podejmą wyzwanie, albo uznają Was mistrzami światłości :)

Zamiast zastanawiać się nad przydatnością fizyki w normalnym życiu, zajmijcie się praktykowaniem. Z pewnością z gry wyniesiecie więcej wiedzy o świetle i odbiciach lustrzanych, niż z nie jednej lekcji fizyki w szkole… Polecam! :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button