Asystent Ucznia – szkolny niezbędnik na Windows Phone’a

Na łamach naszego blogu pojawiło się już przynajmniej kilka wpisów o aplikacjach dla uczniów i studentów, które zainstalować można na urządzeniach z Androidem oraz iOS-em. Nie wspomnieliśmy jeszcze jednak o tego typu programach na mobilnego Windowsa. Czas to w końcu zmienić. Zapraszamy zatem do przeczytania wpisu o aplikacji Asystent Ucznia.

Asystent Ucznia to świetne połączenie mobilnego planu lekcji, terminarzu i dzienniczka. Dzięki temu programowi nie potrzebujemy instalować w telefonie kilku aplikacji, by „ogarnąć” wszystkich spraw związane ze szkołą. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które należą do bardziej aktywnych uczniów, a więc takich, co uczą się sumiennie na sprawdziany i zawsze na czas oddają zadane prace pisemne.

W zakładce Plan Lekcji możemy wpisywać rozkłady zajęć na każdy dzień tygodnia. W programie domyślnie ustawione zostały godziny lekcyjne, a także dodane są nazwy najpopularniejszych przedmiotów. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by dodawać czy usuwać lekcje oraz zmieniać godziny, w których rozbrzmiewa dzwonek na przerwę.

Wspomniany wcześniej terminarz służy nam do zapisywania swego rodzaju przypomnień. Do wyboru mamy te o klasówkach, odpowiedzi ustnej czy też projektach. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość nadania każdej z notatek odpowiedniego priorytetu – na wypadek gdyby jednego dnia przytrafiło nam się kilka rzeczy do zrobienia.

Jeśli chodzi o dzienniczek, to sprawa jest prosta. Możemy w nim wpisywać uzyskane przez nas oceny z danego przedmiotu. Dodawanie stopni do aplikacji jest bardzo proste i nie wymaga specjalnej wprawy. Bardzo dobrze, że autorzy programu pomyśleli również o opcji dodawania nieprzygotowań – dzięki temu można w prosty sposób przekonać się, czy wyczerpaliśmy już limit „dni bez nauki”.

Aplikacja działa bardzo dobrze. Jej wygląd jest prosty, co sprawia, że jej obsługa nie sprawia większych problemów nawet wtedy, gdy korzystamy z niej po raz pierwszy.

Asystent Ucznia dostępny jest w Marketplace. Jego cena wynosi 3,49 PLN.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button