uTorrent remote – pilnuj pobierania poza domem

Aktualnie z sieci torrent korzysta ogromna ilość użytkowników. Serwisy typu thepiratebay czy mini nova są niesamowicie popularne, a ich właściciele zyskują mnóstwo pieniędzy z reklam, które oczywiście tam umieszczają. Wielu wykorzystuje sieć do ściągania nielegalnych plików, lecz wiele pozycji to utwory nieznanych twórców, legalne oprogramowanie oraz systemy operacyjne z rodziny linuksowatych.

Aktualnie najpopularniejszym klientem jest program uTorrent. To bardzo lekki i przyjemny w użytkowaniu program. Nie ma w nim niepotrzebnych bajerów, a sam wygląd jest minimalistyczny. Jeśli chcemy więcej opcji, to od tego mamy kompletnie inne programy. Jest także wersja na Androida, którą opisywaliśmy już wcześniej. Tutaj link do artykułu.

uTorrent remote służy do obsługi programu uTorrent na komputerze poprzez sieć na telefonie. Możemy siedzieć w pracy/szkole/na wykładach, podczas gdy w domu zostawiamy włączony komputer z pobieraniem i od tego momentu mamy możliwość nadzorowania postępów. Mamy opcje wstrzymywania, dodawania nowych torrrentów. Do tego widzimy wszystkie szczegóły, które udostępnia sam program na komputerze.

Konfiguracja jest bajecznie prosta. Wystarczy w aplikacji na komputer podać nazwę komputera i hasło, a na telefonie wpisać to samo. Nie trzeba dokonywać rejestracji i potwierdzać mailem wszystkiego. Niesamowicie wygodne rozwiązanie.

Wszystko działa bez żadnego problemu. Przydałyby się jednak widety i opcje powiadomień postępów pobierania, bo aktualnie trzeba uruchamiać aplikacje, żeby to sprawdzić.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button