uTorrent w wersji beta na Androida

Sieć Torrent w Polsce zdobywa coraz więcej entuzjastów. Coraz więcej osób ściąga gigabajty danych dziennie. Oczywiście są to różne rzeczy. Z tej też okazji przedstawimy dzisiaj najbardziej popularną aplikację na desktopach, tj. utorrent w wersji na telefony z Androidem.

Aplikacja jest jeszcze w fazie beta, lecz co ciekawe, nie ma tutaj już żadnych większych błędów i wszystko działa całkiem sprawnie. Program jest niesamowicie prosty w obsłudze. Wystarczy kliknąć na link z plikiem o rozszerzeniu *.torrent, a system zapyta nam się, czy chcemy go otworzyć za pomocą utorrenta. Potem to wybieramy ścieżkę zapisu i plik (lub pliki) się pobiera.

To w zasadzie wszystko co oferuje aplikacja. Jest jeszcze wbudowana wyszukiwarka, lecz kieruje ona do Google’a. Jedyne co możemy zmienić w ustawieniach to ograniczyć prędkość uploadu i downloadu, zmienić port TCP i włączyć autostart. Bardzo ograniczone opcje.

Problem aplikacji na telefon jest taki, że transfery są strasznie niskie. Nie udało mi się jeszcze uzyskać transferu powyżej 300KB/s. Nie są to ograniczenia samego telefonu, bo rekordowo udało mi się dotrzeć do 3MB/s, lecz nie pobierałem wtedy z sieci Torrent, a z zewnętrznego serwera. Może to po prostu pech? :)

Pytanie teraz – czy warto? Czy potrzebujemy pobierać jakieś pliki na telefonie z sieci Torrent? Przecież pakiety są aktualnie strasznie drogie, a w domu w zasięgu sieci WiFi lepiej pobrać coś na laptopie, bądź komputerze stacjonarnym.

Pamiętajmy jednak, że jest to jeszcze wczesna wersja, oznaczona jako beta, więc w przyszłości może pojawić się o wiele więcej funkcjonalności i możliwości. Może też zostanie poprawiona prędkość. Życzmy więc twórcom jak najlepiej, a sami w tym czasie korzystajmy choćby z wersji testowej!

Aplikacja za darmo w Google Play

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button