Beastie Bay – o tym, jak rozbitek może stać się bogaty

Większość producentów gier przedstawia sytuację rozbitka na tajemniczej wyspie jako całkowicie beznadziejną. Nie zamierza robić tego jednak popularne Kairosoft, które wydało jakiś czas temu ciekawą produkcję zatytułowaną Beastie Bay.

Główny bohater Beastie Bay pewnego dnia – wraz ze swoim zwierzątkiem – budzi się na tajemniczej wyspie. Na samym początku, co zrozumiałe, myśli on jedynie o tym, by przetrwać. Gdy jednak zaczyna na nieznanym terytorium całkiem dobrze funkcjonować, nie zamierza wcale zbudować tratwy i uciec. Chce natomiast stworzyć własny ośrodek wypoczynkowy, który przyciągać będzie turystów z całego świata. To, czy mu się powiedzie zależeć będzie, rzecz jasna, w głównej mierze od nas, czyli graczy.

Mimo  że akcja opisywanej gry rozgrywa się na raczej niewielkiej wyspie, możliwości mamy w niej niemal nieograniczone. Z początku musimy w niej robić to, co w innych strategiach tego typu, a więc zapewnić jedzenie głównemu bohaterowi. W tym celu musimy szukać pożywienia, a także uprawiać własny ogródek z różnego rodzaju żywnością.

Gdy już podstawowe pragnienia sterowanej przez nas postaci zostaną zaspokojone, staniemy przed szansą rozbudowywania wyspiarskiego imperium. Będziemy w stanie stawiać coraz to nowocześniejsze budynki i to nie tylko mieszkalne, na przykład hotele, lecz również gospodarze czy hodowlane. Nie obędzie się też bez elektrowni. W końcu w dzisiejszych czasach bez prądu prawie nikt nie jest w stanie normalnie funkcjonować.

Istotną rolę w Beastie Bay odgrywa wspomniane na początku zwierzątko głównego bohatera. Pomaga ono nam w polowaniu na inne żywe stworzenia, które możemy następnie zachować dla siebie i robić z nimi, co tylko nam się żywnie podoba (np. stworzyć z nich prawdziwych wojowników,broniących terytorium naszego ośrodka).

Aby gra nie była zbyt nudna, ekipa Kairosoft umożliwiła nam po pewnym czasie przemieszczanie się z jednej wyspy na inne. Co ciekawe, możemy to czynić nie tylko prowizorycznie zrobioną tratwą, lecz także chociażby helikopterem. Oczywiście, możliwe jest to dopiero wówczas, gdy będzie nas na niego stać.

Beastie Bay można pobrać z Google Play za darmo. Czy warto? Jeżeli jesteście fanami pikselowej grafiki i gier strategicznych, to zdecydowanie tak!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button