Unlock Your Brain – odblokuj swój umysł!

Ile razy dziennie odblokowujemy telefon? Ogromną ilość razy. Jeszcze częściej spoglądamy na ekran, żeby sprawdzić choć godzinę, czy ilość dostępnych powiadomień. Żyjemy w czasach, gdy właśnie tych powiadomień jest całe mnóstwo. To oznacza częste odblokowywanie telefonu. Dlaczego by nie trenować umysłu podczas tak niepozornej czynności jak właśnie odblokowywanie telefonu?

Program Unlock Your Brain jest jednym z wielu dostępnych w Google Play lockscreenem. Zwykle odblokowywanie telefonu polega na przesuwanie palcem danej części, czy też wykonywanie odpowiedniego, wcześniej ustalonego gestu. W przypadku tego lockscreena trzeba rozwiązać prostą zagadkę matematyczną. Im dłużej używamy aplikacji – tym trudniejsze stają się zagadki, co powoduje, że rozwijamy się i coraz łatwiej nam idzie rozwiązywanie zagadek.

Darmowa wersja umożliwia nam tylko rozwiązywanie zagadek, które polegają na dodawaniu liczb. Za kolejne pakiety, które umożliwiają nam inne typy równań trzeba niestety zapłacić. W pełnej wersji aż 12 złotych.

Aplikacja prowadzi także statystyki tego jak sobie radzimy z zagadkami. Po utworzeniu konta w serwisie dostajemy także jeszcze lepsze statystyki. Jeśli jednak jakaś zagadka będzie dla nas zbyt trudna, albo po prostu nie będziemy mieli czasu na zastanawianie się, to możemy ją łatwo pominąć. Bardzo przydatna opcja, bo nie wyobrażam sobie kłopotów związanych z odblokowaniem telefonu.

Jak przydatne są takie ćwiczenia? Nie wiadomo, nie ma odpowiednich badań na ten temat. Jedno jest pewne: na pewno poprawią się nasze zdolności matematyczne związane z rozwiązywaniem łatwych równań.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button