Tri – trzy, wszędzie widzę trzy!

Tri to bardzo fajna gra logiczna od Julius Bangert , w której główną rolę odgrywają figury geometryczne. Czym jest ,,tri”? To zależy. Tr jest wtedy, gdy wszystkie figury są w tym samym, bądź każda w innym kolorze, kiedy wszystkie mają takie same kształty, bądź każda jest inna, gry wypełnienie jest identyczne, bądź różne, oraz wtedy, kiedy przedmioty są w takiej samej ilości (po 3,2,1), bądź każda inna (jedna 3, jedna 2, jedna 1).

2

Może się wydawać, że zasady gry są skomplikowane (i w praktyce tak też się okazuje), lecz gwarantuję, że po dobrym treningu ciężko będzie się oderwać od telefonu. Plansza do gry składa się z minimum 4 kratek. W każdej kratce znajdują się figury geometryczne: kwadraty, koła, oraz trójkąty.

Jeżeli przykładowo w poziomie mamy jeden obramowany kwadrat, dwa obramowane kwadraty, trzy obramowane kwadraty i jeden zapełniony na zielono kwadrat, oczywiste jest, że elementem niepasującym jest właśnie ostatni obiekt. W przypadku Tri nie zaznaczamy błędnej figury, lecz trzy takie, które naszym zdaniem są prawidłowe.

Do dyspozycji gracz są dwa tryby gry (dla pojedynczego gracza, oraz multiplayer). Autorzy już wkrótce mają w planach stworzyć ,,arcade” dla pojedynczego gracza, lecz na to musimy jeszcze trochę poczekać.

1

Jeżeli zaczniemy już prawidłową rozgrywkę, będzie ograniczeni czasowo. Przechodzenie do kolejnego poziomu uwarunkowane jest przejściem poprzedniego i nieuzyskaniem ujemnych punktów, które wyzerowałyby dotychczasowy wynik. Im dalej dojdziemy, tym więcej szans będzie przed nami. W sytuacjach awaryjnych możemy skorzystać z kół ratunkowych podobnych do Milionerów.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button