Townsmen – strategia na Androida

Dla tych, co nie lubią zręcznościówek, a wolą spędzać wolny czas na zarządzaniu różnego rodzaju wirtualnymi miasteczkami, studio HandyGames przygotowało ciekawą produkcję o nazwie Townsmen, o której powiemy Wam nieco więcej właśnie w tym wpisie.

W grze Townsmen przychodzi nam zarządzać średniowieczną wioską. Oczywiście, jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach, nie mamy od samego początku możliwości budowania najnowocześniejszych budowli czy też nie możemy pochwalić się ogromną ludnością. Na wszystko to trzeba bowiem zapracować sobie odpowiednią strategią, co niekiedy jest zadaniem bardzo wymagającym.

Przygodę w produkcji HandyGames rozpoczynamy, mając zamek i kilka znajdujących się w jego okolicy domków. Dzięki otrzymywanym z podatków pieniądzom (i nie tylko) możemy z biegiem czasu poszerzać naszą wioskę, a także budować w niej kolejne budowle, niekoniecznie mieszkalne. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że mieszkańcy muszą mieć co jeść, a także, na przykład, nosić ubrania. Cześć podatków musimy więc zawsze przeznaczać na produkcję różnego rodzaju dóbr. W przeciwnym wypadku w wiosce wybuchną strajki, a my będziemy postrzegani jako źli zarządcy, czego bardzo, ale to bardzo nie chcemy.

Twórcy opisywanej przez nas gry postawili na realizm w przypadku tworzenia różnego rodzaju przedmiotów czy jedzenia. Townsmen nie należy do strategii, w których wystarczy postawić jeden zakład, by regularnie móc dawać ludziom, na przykład, ubrania. Tutaj trzeba myśleć o każdym z elementów tworzenia danej rzeczy osobno, czyli w przypadku ubrań o: wełnie z owiec, zakładach, a także kupcach sprzedających na targu. Początkowo może się to nie podobać, ale tak naprawdę dzięki temu gra jest ciekawsza od innych, podobnych produkcji.

Możliwości, jakie daje nam strategia od HandyGames jest całkiem sporo. Możemy w niej tworzyć nowe budynki według kilku schematów, a także szukać różnych sposobów na powiększanie budżetu miasta. Nie będziemy jednak Wam tutaj wszystkiego zdradzać, bo nie chcemy psuć Wam zabawy, jaką bez wątpienia jest poznawanie nowych funkcji w grze.

Jak widzicie na screenach, Townsmen (do pobrania z Google Play) graficznie prezentuje się bardzo dobrze. Jedyną wadą gry można uznać jedynie wyświetlające się w niej reklamy. Na szczęście można je usunąć za drobną opłatą (ok. 5 złotych).

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button