Tiny Wings – zdobywca tytułu Gra Roku 2011

Gdybyśmy zapytali Was w ankiecie, jaka gra zyskała miano Gry Roku 2011 w większości krajów naszego kontynentu, na pewno większość z Was wskazałaby na Angry Birds. A jednak, to nie produkcja firmy Rovio była najpopularniejszą grą w AppStore w ubiegłym roku. Kto w takim razie zdołał zdetronizować Wściekłe Ptaki? Niepozornie wyglądająca, ale za to bardzo wciągająca, produkcja zatytułowana Tiny Wings.

Wydawać by się mogło, że ludziom do szczęścia potrzebna jest w grze wyjątkowo ciekawa fabuła oraz bardzo dobrze dopracowana grafika. Tak naprawdę jednak najważniejsza jest przyjemność z gry połączona z prostotą i to właśnie potrafią dać graczom takie aplikacje jak wspomniane już przez nas Angry Birds oraz opisywane w tym wpisie Tiny Wings.

Głównym bohaterem Gry Roku 2011 na AppStore jest…ptak. Dlaczego to zwierzę jest tak często wykorzystywane w różnego rodzaju produktach, tego nie wiemy, ale jedno można na pewno stwierdzić – ludziom się to wyraźnie podoba.

Zasady produkcji Tiny Wings  nie wymagają od nas kilku linijek tekstu i tak naprawdę można je zmieścić w jednym zdaniu. W grze chodzi po prostu o to by ślizgać się na różnego pagórkach i wzbijać się jak najwyżej, zbierając przy tym świecące na żółto punkciki (swego rodzaju „monety”). Może i proste, ale na pewno wciągające.

To, co najbardziej uraczyć może w Tiny Wings to na pewno grafika. Jest ona wyjątkowo solidnie przygotowana i nawet można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby nie ona, dzisiaj być może tej gry nawet byśmy nie opisywali.

Mimo iż w produkcji z sympatycznie wyglądającym ptaszkiem w roli głównej naszym jedynym celem jest skakanie po pagórkach i zdobywanie punktów, ciężko się od niej oderwać, chociażby dlatego, że udostępnia ogólnoświatowy ranking wyników. A przecież każdy z nas chciałby znaleźć się jak najwyżej takiego zestawienia.

Jeżeli jeszcze nie grałeś w Tiny Wings, wejdź na AppStore i pobierz ją już teraz za jedyne 0,79 €.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button