Chocolate Tycoon – czy Twoje wyorby cukiernicze posmakują Królowi Czekolady?

Jeżeli kochacie wszystko, co słodkie, czekoladowe i kaloryczne, być może macie spore szanse na to, by stać się prawdziwymi Królami Czekolady. Zanim jednak zdecydujecie się otworzyć własną fabrykę smakołyków w realnym świecie, spróbujcie poradzić sobie w Chocolate Tycoon w roli producenta czekolady w świecie wirtualnym.

W grze Chocolate Tycoon wcielamy się w postać właścicielki jednej z cukierni produkującej czekoladowe smakołyki. Jak się zapewne domyślacie, naszym głównym zadaniem w opisywanej produkcji jest przede wszystkim zarobienie na słodyczach sporych pieniędzy, ale – rzecz jasna – nie tylko to. Naszym celem jest bowiem także wkupienie się w łaski Króla Czekolady, któremu smakują tylko bardzo nieliczne wyroby.

Produkcja mobilna studia Com2uS jest dość nietypową grą strategiczną. Wprawdzie zarządzamy tutaj własnym zakładem, a naszym celem jest zostanie prawdziwymi milionerami, jednak produktów umożliwiających nam zrealizowanie tego zadania nie kupujemy bezmyślnie, lecz musimy sami je tworzyć. Co to oznacza? Najprościej mówiąc, to, że z biegiem czasu nie wystarczy kupować gotowych babeczek, by zarabiać jeszcze więcej. Musimy natomiast sami wymyślać nowe smakołyki.

Do naszej dyspozycji w opisywanej grze oddana została ogromna ilość słodkich dodatków, takich jak, na przykład,  różnego rodzaju dekoracje oraz polewy. Umożliwiają one stworzenie jeszcze lepiej smakujących i wyglądających deserów. Oczywiście, autorzy Chocolate Tycoon nie mogli zapomnieć o zamieszczeniu w wirtualnym sklepiku narzędzi ułatwiających pracę w cukierni. Takimi „mechanicznymi pomocnikami” są chociażby sporo potrafiące miksery.

Oprawa graficzna słodkiej produkcji Com2uS prezentuje się bardzo dobrze. Pochwalić warto też w niej mini-gierki, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę i sprawiają, iż produkowanie czekolady nie staje się monotonne po kilkunastu minutach wirtualnej zabawy.

Chocolate Tycoon pobrać można z Google Play zupełnie za darmo. Czy warto? Tak jak już pisaliśmy, jeżeli lubicie słodycze i gry strategiczne – to zdecydowanie tak!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button