Tile Launcher – wczesna wersja ciekawego projektu

Tym razem przed nami launcher od ROB43. Jest on dość nietypowy, bo odchodzi od standardu dolnego paska z najpopularniejszymi skrótami oraz widetami do góry. W tym przypadku wzorowano się na nowym pomyśle Microsoftu, który wykorzystano w Modern UI oraz telefonach z systemami Windows Phone.

Na ekranie widzimy kafelki, które oczywiście możemy edytować jeśli chodzi o rozmiar. Dokładnie tak jak w Windows Phone 8 oraz 7.8, które niedawno zaprezentowano. Możemy także dowolnie przenosić kafelki, co odzwierciedlać będzie prosta animacja. Istnieje także opcja edycji każdego jednego z osobna. Możemy zmieniać nazwę, zmieniać kolor, nadawać przeźroczystość, albo robić kafelki z własnym obrazkiem. Widać tutaj potencjał.

Pamiętajmy jednak, ze aplikacja nadal jest w fazie beta i powoli się rozwija. Ostatnia aktualizacja odbyła się 18 stycznia, a więc kilka dni przed pisaniem tego artykułu. Mimo tego launcher działa już w miarę poprawnie i nie ma większych Bugów. Kłopoty pojawiają się tylko podczas przesuwania widżetów na ekran. Okazuje się, że pośród kafelków możemy umieszczać także to co wcześniej. Mamy więc zalety Windows Phone oraz Androida.

Jako tapetę ustawić można dowolny obrazek. Reszta launchera, a konkretniej szuflada aplikacji wzorowana jest na oryginalnym z Androida 4.2 Jelly Bean.

Niestety launcher nie jest jeszcze wyposażony w większość przydatnych funkcji, które mogłyby trochę odmienić i jeszcze bardziej zwiększyć możliwości personalizacji go do własnych potrzeb. Miejmy jednak nadzieję, ze stale aktualizowany będzie coraz bardziej rozbudowany.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button