Puzzle Prism – gra dla fanów Tetrisa

Któż z nas nie pamięta popularnej niegdyś gry Tetris? Jeszcze kilkanaście lat temu w tę zabawę logiczną grało się dosłownie wszędzie tam, gdzie była taka możliwość. Obecnie w sieci znaleźć można wiele bardzo zaawansowanych graficznie produkcji mobilnych, które sprawiły, że Tetris zaczyna odchodzić w zapomnienie. Mamy jednak nadzieję, że nie wszyscy nasi Czytelnicy ulegli presji naszych czasów, bowiem przygotowaliśmy na dzisiaj opis ciekawie wyglądającej gry Puzzle Prism, która w pewnym sensie przypomina powstały w Związku Radzieckim hit lat 90.

Na początku wpisu krótka prezentacja (a może bardziej przypomnienie) zasad opisywanego w tym wpisie trójwymiarowego klona Tetrisa. W Puzzle Prism musi tak układać klocki  (oczywiście spadające z góry ekranu), aby te wypełniły cały wyznaczony rząd na planszy. Zadanie z pozoru dość proste, jednak w produkcji stworzonej przez studio Ponos kamera nie stoi w miejscu, a wciąż się porusza, co zdecydowanie utrudnia nam zrealizowanie celu.

W sumie gra oferuje nam cztery tryby gry, co jest raczej dobrym wynikiem jak na grę logiczną przypominającą Tetrisa. Oczywiście autorzy opisywanej w tym wpisie aplikacji stworzyli tryb Standard, w którym nie możemy dopuścić do stworzenia wysokiej wieży. Mimo wszystko nam najbardziej spodobała się opcja Time Attack oraz tzw. Deadline, czyli rozgrywka polegająca na umiejętnym usuwaniu klocków przed zbliżającą się górną krawędzią.

Co ciekawe, w Puzzle Prism istnieje możliwość przejrzenia oficjalnego rankingu z osiągnięciami internautów oraz wykonywania określonych przez autorów zdań.

We wpisie o Puzzle Prism nie mogło też obyć się bez wzmianki o oprawie graficznej. Ta w opisywanej aplikacji jest bowiem dość dobra, patrząc na inne gry logiczne dostępne czy do w Google Play, czy AppStore.

Niestety, produkcja studia Ponos dostępna jest w sieci odpłatnie (Google Play oraz AppStore). Gdyby jednak któryś z naszych Czytelników chciał sam wypróbować możliwości „trójwymiarowego Tetrisa, to zachęcamy do pobierania bardzo ograniczonej wersji Lite.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button