The Salt Mine – wirtualny spacer po kopalni soli

W AppStore każdego dnia pojawia się przynajmniej jedna nowa aplikacja promująca jakiś obszar naszej planety. Wśród wspomnianych nowości stworzonych dla miłośników turystyki ostatnio udało nam się odkryć coś stworzonego przez naszych rodzimych programistów. Mowa tu o aplikacji The Salt Mine, dzięki której każdy może wybrać się na wirtualny spacer po kopalni soli w Wieliczce.

Opisywany w tym wpisie program powstał przede wszystkim z myślą o tych osobach, które nie mają obecnie możliwości, a zawsze chciały odwiedzić Wieliczkę i jej największy zabytek – kopalnię. Mimo to, w jakimś stopniu program The Salt Mine (w wersji na iPhone’a został nazwany Wieliczka Mine) na pewno nadawałby się też jako multimedialny przewodnik, o czym za chwilę sami się przekonacie.

Tak, jak już we wstępie wspomnieliśmy, nowy produkt studia GoldenSubmarine umożliwia nam odbycie spaceru po wirtualnej kopalni soli. W programie mamy okazję zobaczyć wszystkie największe atrakcje – solne komory czy też kapliczkę św. Kingi. Oczywiście, w trakcie zwiedzania możemy w dowolny sposób rozglądać się po kopalni, a także słuchać przewodnika opowiadającego wiele ciekawostek związanych z aktualnie oglądanym przez nas miejscem.

Warto napisać, że The Salt Mine urozmaicono, dodając do niego swego rodzaju mini-grę. Otóż podczas naszej przechadzki po największej atrakcji Wieliczki dostajemy do wykonania pewne zadanie – musimy zbierać ukryte kryształy. Jeśli uda nam się zebrać dziesięć, dostajemy dostęp do specjalnej komory. Co się w niej znajduje? Autorzy aplikacji nie zdradzają, tak więc my też nie będziemy. Może w ten sposób zmobilizujemy Was do aktywniejszego przyjrzenia się opisywanego przez nas programu ;).

Zarówno Wieliczka Mine, jak i The Salt Mine dostępne są w AppStore zupełnie za darmo. Jeśli zatem nigdy nie mieliście okazji odwiedzić słynnej kopalni soli, warto – naszym zdaniem – zainteresować się tym programem.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button