The Hobbit – gra mobilna dla fanów tolkienowskich powieści

Pod koniec tego miesiąca będzie miała miejsce premiera filmu pt. „Hobbit: Niezwykła Podróż” (światowa, a nie polska). Dla tych fanów tolkienowskiego, baśniowego świata, którzy nie mogą już doczekać się, by zobaczyć najnowszy film Petera Jacksona, przygotowaliśmy wpis o grze mobilnej studia Kabam o nazwie „The Hobbit”, która pojawiła się kilka dni temu w sklepie Google Play.

Wbrew temu, co początkowo myśleliśmy, gra „The Hobbit” nie jest produkcją zręcznościową, w której przychodzi nam wcielić się w postać Gandalfa czy Bilbo Bagginsa i niszczyć wszystkich wrogów, jakich napotkamy na swej drodze. Najnowszy mobilny produkt studia Kabam to natomiast standardowa gra…strategiczna, gdzie budujemy własne królestwo, toczymy wojny i zawiązujemy sojusze.

Opisywana produkcja pozwala nam na stworzenie krainy jednej z dwóch ras: krasnoludów bądź elfów. Każda z nich posiada swoje wady, jak i zalety jeśli chodzi o umiejętności walki, a także umożliwia tworzenie różnych, unikalnych budowli. To, którą z ras postanowicie ostatecznie kierować nie ma większego wpływu na to, co będziecie musieli robić w grze. Główne zadanie i tak polega bowiem na obronie własnego terenu, niszczeniu goblinów i – rzecz jasna – podbijaniu nowych obszarów.

Jak przystało na grę wzorowaną na powieściach Tolkiena, w „The Hobbit” spotkać można wielu bohaterów stworzonych przez znanego angielskiego pisarza. Poza wspomnianym już przez nas Gandalfem czy Bilbem autorzy gry przygotowali także wirtualne postaci Legolasa oraz Thorina, których zadaniem jest kierowanie naszych jednostek podczas wojen.

Wykonywanie różnego rodzaju questów czy też rozbudowywanie budynków jest zabawą, która nie wszystkim przypada do gustu. Jeżeli więc nie lubicie tego typu produkcji, raczej w grze z tego wpisu nie znajdziecie tego, czego szukacie. Oczywiście, tego samego nie można powiedzieć tym, którzy uwielbiają czytać tolkienowskie dzieła, a filmy na ich podstawie znają niemal na pamięć. Tego typu osobom jak najbardziej polecamy wypróbowanie „The Hobbit”. Niestety, musimy ostrzec – aby grać, potrzebny jest stały dostęp do internetu.

Grę z tego wpisu znajdziecie w Google Play. Pobrać ją można całkowicie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button