Tetris Classic – prawdziwy klasyk na Twojego smartfona

Czy Wy też lubiliście w latach dzieciństwa grać sobie w chińskie przenośne „konsole” (albo inaczej wyrób konsolopodobny), w których znaleźć można było popularnego Tetrisa? Jeżeli tak, to musicie wiedzieć, że w Google Play od jakiegoś czasu dostępna jest świetna aplikacja, która zamienia smartfona w starą konsolę z układanką stworzoną przez Aleksieja Pażytnowa. Owa aplikację znaleźć można w sieci pod oryginalną nazwą Tetris Classic.

W klasycznego Tetrisa – albo w jedną z jego zmodyfikowanych wersji – grał zapewne każdy z naszych Czytelników. Ogólne zasady popularnej niegdyś układanki powinny więc być Wam znane, dlatego nie ma sensu, byśmy pisali tutaj o tym, w jaki sposób należy dopasowywać do siebie klocki, by zdobywać punkty. Gdyby jednak okazało się, że ktoś faktycznie w grę Pażytnowa jeszcze nie grał, to zachęcamy takiego osobnika do odnalezienia Tetrisa w internecie i przetestowania go własnym zakresie. Wszystkie reguły poznaje się w, mniej więcej, jedną minutę ;).

Wracając do tematu, aplikacja Tetris Classic to program, w którym będziecie mogli pograć sobie w Tetrisa jak za starych, dobrych czasów. Po uruchomieniu programu naszym oczom ukazuje się zarys starej konsoli i prostokątny ekranik, w którym poruszają się czarno-białe kwadraciki.

Do wyboru mamy w grze kilka trybów gry. Możemy zagrać sobie w klasyczną układankę, albo też spróbować swoich sił w jej szybszej wersji. Nie ma jednak w opisywanym przez nas produkcie mobilnym żadnych bardzo udziwnionych rozgrywek, co jest – według nas – bardziej zaletą, niż wadą (najnowsze wersje Tetrisa mogłyby skutecznie popsuć klimat towarzyszący używaniu aplikacji.

Warto wspomnieć również o tym, że Sudhakar Kanakaraj postarał się w swojej wersji Tetrisa odwzorować efekty dźwiękowe wydawane przez stare konsole. Dzięki temu naprawdę możecie poczuć się jak dzieci, które dostały przenośną konsolę z targowiska.

Jeśli macie ochotę pograć sobie w klasycznego Tetrisa, to zachęcamy Was do odwiedzenia Google Play, gdzie można apkę Tetris Classic pobrać zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button