Mediafire – 50GB przestrzeni dyskowej w chmurze za darmo!

Mediafire udostępniło dość niedawno swoją aplikację mobilną, która umożliwia zarządzanie naszym kontem w tym serwisie. Pozwala on na przechowywanie swoich danych w chmurze, a więc na zewnętrznym serwerze, do którego dostęp mamy wyłącznie przez Internet, lecz z dowolnego miejsca na Ziemi. I oczywiście z dowolnego urządzenia.

Mediafire oferuje nam 50GB przestrzeni dyskowej za darmo. Oczywiście pakiety te możemy zwiększyć o ile oczywiście zapłacimy. Zatrzymajmy się jednak przy wersji darmowej. Pozwala ona na trzymanie na dysku plików o maksymalnej wielkości 500MB, nie obsługuje szyfrowania oraz wielu innych usprawniających życie funkcji. Na szczęście wersja darmowa nie jest tak strasznie ograniczona żeby była nieprzydatna.

Aplikacja jest strasznie prosta w obsłudze. Przy pierwszym uruchomieniu jesteśmy proszeni o zalogowanie się. Wyświetli nam się lista plików, którą posiadamy na naszym koncie. Możemy je segregować oczywiście za pomocą folderów. Po prostu dysk sieciowy. Z poziomu aplikacji możemy nagrywać filmy, wybierać pliki z galerii i je uploadować, robić zdjęcia, tworzyć foldery i wysyłać także dowolne pliki na serwer. Oczywiście mamy także możliwość pobierania ich na swój telefon. Szkoda, że nie ma takiej synchronizacji jak w przypadku Dropboxa.

Transfery są dość dobre, upload zatrzymywał się jednak na 300KB/s. Niestety niepokazywany jest postęp uploadowania (ale to tylko na urządzeniach z niską rozdzielczością) ani jego prędkość. Trzeba sprawdzić to samodzielnie za pomocą zewnętrznego oprogramowania. Niestety pojawiają się też problemy z robieniem zdjęć i filmów z poziomu programu. Czasem ten się po prostu wyłącza z niewiadomych powodów.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button