Znamy specyfikację tabletu Google’a

Już dzisiaj po południu rozpoczyna się konferencja Google I/O. Mimo że gigant z Mountain View nie chce zdradzać wielu szczegółów dotyczących swojej technologicznej imprezy, wiele wskazuje na to, iż to właśnie podczas niej zostanie przedstawiony światu tablet Google Nexus. Oczywiście, oficjalnie specyfikacja tego urządzenia nie jest jeszcze znana. Zagraniczny portal Gizmodo dotarł jednak do ciekawych informacji, dzięki którym wiemy, co takiego będzie można znaleźć w najnowszym urządzeniu Google’a.

Twórcy systemu Android starali się w ścisłej tajemnicy trzymać informacje dotyczące specyfikacji swojego tabletu. I można powiedzieć, że prawie im się to udało. Wprawdzie w sieci pojawiały się od czasu do czasu różnego rodzaju informacje związane z Nexusem, lecz były one zazwyczaj sprzeczne ze sobą, przez co traciły całkowicie swoją wiarygodność. Wczoraj jednak Gizmodo opublikowało informacje, które wcale nie wydają się wyssane z palca, choć nie można też powiedzieć, że sprawdzą się w stu procentach.

Australijski portal informuje, że dowiedział się, iż Google Nexus będzie sprzedawany w dwóch wersjach.  Jedna będzie zawierała 8 GB pamięci wewnętrznej (199 dolarów), a druga – 16 GB (249 dolarów). Zgodnie z poprzednimi nieoficjalnymi informacjami, pierwszy tablet od giganta z Mountain View będzie posiadał ekran wielkości 7-cali o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Wiele wskazuje również na to, iż Nexus będzie pracował na czterordzeniowym procesorze nVidia Tegra 3 1,3 GHz, który wspomagany będzie przez 1 GB pamięci RAM. Niestety, tablet nie będzie pozwalał nam na łączność 3G. Korzystać z sieci będzie więc można w nim jedynie za pomocą Wi-F (podobno nieprzerwanie przez 9 godzin).

Warto wspomnieć o jeszcze jednym – 7-calowe urządzenie firmy Google będzie miało w sobie zainstalowany nową wersję systemu operacyjnego Android. Będzie on nazwany Jelly Bean i oznaczony numerkiem 4.1.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button