Tablice maturalne – aplikacja dla tegorocznych maturzystów

Matura zbliża się wielkimi krokami, o czym raczej nie trzeba przypominać tym, którzy piszą ją w tym roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tegorocznych maturzystów, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zamieściła w Android Market trzy bardzo ciekawe aplikacje, które z pewnością zainteresują (albo inaczej: powinny zainteresować) osoby przygotowujące się do majowego egzaminu dojrzałości.

Do dyspozycji maturzystów oddano trzy programy, z czego każdy z nich odpowiada za inny przedmiot. Do wyboru mamy tablice matematyczne, fizyczne oraz chemiczne.

Każda z aplikacji jest prosta w użyciu. Po uruchomieniu danego programu wyświetlają nam się na głównym ekranie wszystkie dostępne w tablicach działy, dzięki czemu możemy w szybszy sposób znaleźć interesujący nas wzór czy twierdzenie. Wystarczy jedynie wybrać to, co nas interesuje i czekać, jak aplikacja wyświetli nam dostępne wzory. I tyle.

Warto dodać, iż programy „Tablice Maturalne” zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie zawierały kolorowych elementów, które mogłyby skutecznie rozpraszać uczącą się osobę.

Mimo że opisywane przez nas aplikacje skierowane są przede wszystkim do maturzystów, bez wątpienia mogą z nich korzystać również i studenci szkół wyższych, choć oczywiście, tylko ci uczący się na nieco mniej matematycznych kierunkach.

Nie można również zapominać, że „Tablice Maturalne” mogą być świetnym narzędziem służącym do przyswajania wiedzy w każdym dowolnym dla nas momencie.

Jeżeli więc jesteś tegorocznym maturzystą albo po prostu masz ochotę przetestować jedną z aplikacji serii „Tablice Maturalne” zapraszamy do Android Marketu, gdzie można pobrać materiały do fizyki, chemii i matematyki zupełnie z darmo.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button