Niebezpieczny trojan zaraził milion urządzeń z Androidem

Znana i ceniona w świecie komputerowym firma Symantec opublikowała w sieci swój najnowszy raport, w którym ostrzega przed groźnym trojanem grasującym w Android Market. Jak czytamy w informacji zamieszczonej przez amerykańskiego giganta zajmującego się oprogramowaniem antywirusowym, najnowszy wirus na zielony system mógł zarazić nawet nieco ponad milion urządzeń z całego świata.

Android.Counterclank, bo tak nazywa się trojan, o którym mowa, zaliczany jest do grona niebezpiecznych robaków mogących przechwytywać prywatne dane z telefonu, na przykład hasła.

Symantec w swoim raporcie ostrzega użytkowników Androida, by wystrzegali się wszystkich aplikacji w Android Markecie, które pochodzą od następujących producentów: Apps7 Inc., Ogre Games oraz redmicapps.

Do tej pory udało się zidentyfikować trojana w trzynastu programach: Counter Elite Force, Counter Strike Ground Force, Heart Live Wallpaper, Counter Strike Ground Force, Hit Counter Terrorist, Stripper Touch girl, Balloon Game, Deal & Be Millionaire, Wild Man, Pretty women lingerie puzzle, Sexy Girls Photo Game, Sexy Girls Puzzle, Sexy Women Puzzle.

Warto dodać, że firma Symantec atak wirusa Android.Counterclank uznała za największą do tej pory akcję naruszającą bezpieczeństwo użytkowników urządzeń z zainstalowanym systemem operacyjnym od Google.

Na koniec pozostaje zadać sobie pytanie: co zrobić, by ustrzec się przed zainfekowaniem naszego telefonu bądź tabletu? Oczywiście nie można tutaj odpowiedzieć w jednym zdaniu, ale warto pamiętać o jednym – ostrożności nigdy za wiele.

Oczywiście w sieci można znaleźć zapewnienia, że Android Market jest już teoretycznie bezpieczny. Zwracajcie  jednak uwagę co tak naprawdę pobieracie, a przed instalacją danej aplikacji dokładnie sprawdźcie jakich uprawnień od Was wymaga, a może dzięki temu uniknięcie niepotrzebnych problemów.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button