Smartfon potrzebny od zaraz! – zbiór najbardziej użytecznych aplikacji na iOS-a i Androida

Choć w dzisiejszych czasach brzmi to raczej nieprawdopodobnie, wszystko wskazuje na to, że teraźniejsze pokolenie dzieci będzie swoim wnukom opowiadało, że kiedyś metrówkę do mierzenia chowało się w skrzynkach na narzędzia, a jeśli nie posiadało się jej się w domu, trzeba było iść i kupić ją w sklepie. Być może za 300-400 lat przedmioty używane dzisiaj do majsterkowania będą jedynie eksponatami muzealnymi, a w szkołach uczniowie będą – oczywiście przy pomocy tabletów – czytać w podręcznikach od historii jak wyglądała poziomica lub latarka.

Oczywiście niczego nie możemy być pewni na sto procent i tak naprawdę nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądał świat za kilkaset lat. Patrząc jednak na na to, że już dzisiaj telefon może służyć nam jako chociażby latarka, poziomica czy metrówka, scenariusz, o którym napisaliśmy we wstępie jest na pewno prawdopodobny.

Z racji tego, że coraz więcej osób wykorzystuje telefon do różnych celów, postanowiliśmy przedstawić zbiór najbardziej użytecznych aplikacji na najpopularniejsze, mobilne systemy operacyjne. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionym przez nas narzędziom Wasze życie przynajmniej trochę stanie się lżejsze, a tradycyjne przedmioty do majsterkowania zniesiecie do piwnicy.

 DLA UŻYTKOWNIKÓW ANDROIDA

Tiny Flashlight – program, który wykorzystuje lampę błyskową w naszym smartfonie i pozwala używać telefonu jako podręcznej latarki.

Poza podstawową funkcją, aplikacja daje nam także możliwość wyświetlania na ekranie sygnałów świetlnych, przypominających te emitowane przez radiowozy policyjne.

Bardzo ciekawą opcją jest także funkcja wysyłania przez program błysków ostrzegawczych, które mogą przydać się w nieco bardziej ekstremalnych sytuacjach.

Tiny Flashlight jest narzędziem bezpłatnym. Można ściągnąć go z Android Marketu.

Speedometer – prędkościomierz przygotowany specjalnie z myślą o zmotoryzowanych użytkownikach Androida. To, co wyróżnia tę aplikację od innych programów tego typu, to na pewno fakt, że wyświetla ona aktualną prędkość z jaką porusza się nasz samochód oraz zamienia naszą przednią w w swego rodzaju wyświetlacz HUD.

Narzędzie poza wymienionymi wyżej opcjami zawiera również kompas, a także oferuje statystyki dotyczące naszej jazdy.

Program Speedometer jest bezpłatny (można pobrać z Android Marketu), a po instalacji zajmuje na dysku zaledwie nieco ponad 1 MB.

 Bubble – to nic innego, jak poziomica na smartfona, w której można ustawić powiadomienia głosowe oraz wibracyjne pozwalające nam na prawidłowe ustawienie, na przykład, półki bez potrzeby patrzenia na ekran telefonu.

Aplikacja jest bezpłatna i można pobrać ją z Android Marketu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który najlepiej pokazuje jak działa program o nazwie Bubble:

Metal Detector – kolejna bardzo użyteczna aplikacja – wykrywacz metali. Jak sama nazwa wskazuje, program daje nam możliwość wyszukiwania metalowych przedmiotów.

Oczywiście aplikacja nie jest tak samo skuteczna, jak profesjonalny sprzęt, jednak mimo wszystko nieraz może się przydać, chociażby w szukaniu kluczy w ciemnym pomieszczeniu.

Metal Detector jest bezpłatny i także można go pobrać z Android Marketu.

 

Sound Meter – dzięki tej aplikacji sprawdzisz poziom natężenia dźwięku w Twoim otoczeniu.

Poza zwykłym wyświetleniem liczby decybeli, program wyświetla przykłady poziomów decybeli charakterystycznych dla najpopularniejszych sytuacji życiowych np. ruchu ulicznego czy koncertu zespołu muzycznego.

Co ciekawe, program oferuje nam również przedstawienie wyniku w postaci wykresu.

Oczywiście, aplikacja jest do pobrania za darmo z Android Marketu.

Na koniec krótki film przedstawiający możliwości Sound Meter:

Compass – program niezbędny dla wszystkich osób, które często wybierają się na piesze wycieczki. Dzięki tej aplikacji już nigdy nie zgubisz się i zawsze będziesz szedł w odpowiednim kierunku.

Program oferuje zapisywanie notatek geolokalizacyjnych, a także – co ciekawe – może służyć jako poziomica.

Narzędzie jest bezpłatne. Ściągnąć je można z Android Marketu.


 

 DLA UŻYTKOWNIKÓW iOS-a

Metal Detector – podobnie jak użytkownicy Androida, także i posiadacze sprzętu firmy Apple mają możliwość zainstalowania na swoich urządzeniach aplikacji służącej jako wykrywacz metali.

Przypominamy jednak, że programu nie można uważać za profesjonalne narzędzie, a jedynie jako program do użytku domowego lub zabawy.

Bezpłatną wersję Metal Detectora znajdziecie w AppStore.

 

Flashlight – o takich aplikacjach, jak ta, nie trzeba wiele pisać, bo i tak każdy wie do czego służy.

Narzędzie „Flashlight” to nic innego, jak latarka na naszego smartfona, dzięki której nieraz znajdziecie pod łóżkiem zgubioną zabawkę dziecka albo klucze w torebce (opcja dla kobiet ;) )

Co bardzo ważne, aplikacja jest całkowicie darmowa (można ją pobrać w AppStore), a do tego podczas jej używania nie wyświetlają nam się żadne reklamy.

Decibel Meter – prosta, a zarazem użyteczna aplikacja, dzięki której możemy zmierzyć poziom natężenia dźwięku w naszym otoczeniu.

Program, w porównaniu do tego przygotowanego na system operacyjny Android, wygląda bardzo ładnie, a korzystanie z niego jest naprawdę przyjemne.

Oczywiście Decibel Meter nie tylko oferuje nam tradycyjne wyświetlenie wyniku, ale także umożliwia sprawdzenie poziomu natężenia za pomocą wykresu.

Pełna wersja aplikacji kosztuje $1.99, a znaleźć ją można w AppStore.

Dual Level Pro – poziomica na urządzenia z iOS-em.  Różni się od tej, przedstawionej przez nas na Androida, tym, że że wyświetla także kąt odchylenia mierzonego przez nas przedmiotu.

Mimo że wygląda zdecydowanie ładniej od androidowej wersji, nie jest bezpłatna i kosztuje $1.99, co tak naprawdę jest jej największą wadą.

Narzędzie można pobrać z AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button